حمله به یک کشتی در سواحل یمن

© Fotolia / Robnawحمله به یک کشتی در سواحل یمن
حمله به یک کشتی در سواحل یمن - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.04.2024
اشتراک
نیروی دریایی بریتانیا از حمله به یک کشتی در سواحل یمن خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، دفتر عملیات تجارت دریایی بریتانیا نیروی دریایی بریتانیا در شبکه اجتماعی «ایکس»اعلام کرد که اطلاعاتی در مورد حمله به یک کشتی در 59 مایل دریایی (109.3 کیلومتری) جنوب غربی بندر عدن یمن دریافت کرده است. مقامات در حال تحقیق این موضوع هستند.
این اداره دیرتر اعلام کرد که به گفته کاپیتان کشتی، موشک در نزدیکی مستقیم بدنه کشتی به آب سقوط کرد. کشتی آسیبی ندیده است، خدمه نیز سالم هستند.
پیش از این، جنبش حاکم انصارالله (حوثی‌ها) در شمال یمن، که کنترل بیشتر سواحل دریای سرخ یمن را در اختیار دارد، در مورد قصد خود برای حمله به کشتی‌های مرتبط با اسرائیل یا در حال حرکت به سمت بنادر آن هشدار داده و از سایر کشورها خواسته بود که خدمه خود را از آن‌ها فراخوانند. و در دریا به آنها نزدیک نشوند.
الحوثيون في صنعاء، اليمن - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.03.2024
رهبر حوثی‌های یمن: انگلیس قادر به سرنگونی و انهدام موشک‌های ما نیست
ایالات متحده اعلام کرد که در پاسخ به حملات روزافزون حوثی ها، همراه با ده کشور دیگر، عملیاتی را برای حفاظت از کشتیرانی در دریای سرخ آغاز خواهد کرد. انصارالله در واکنش به این موضوع هشدار داد که حق حمله به کشتی های کشورهای شرکت کننده در ائتلاف مشترک با آمریکا را برای خود محفوظ می دارد. پس از این، برخی از شرکت های کشتیرانی تصمیم گرفتند حمل و نقل از طریق کانال سوئز را متوقف کنند و شرکت های انرژی بریتیش پترولیوم و Equinor حمل و نقل فرآورده های نفتی را با تانکر از طریق دریای سرخ متوقف کردند.
پنتاگون پیشتر گزارش داده بود که حوثی ها از آغاز تشدید درگیری فلسطین و اسرائیل بیش از صد حمله به کشتی ها در دریای سرخ انجام داده اند. علاوه بر این، از 17 اکتبر، نیروهای آمریکایی ده ها بار در سوریه و عراق مورد حمله قرار گرفته اند که واشنگتن آن را به شبه نظامیان شیعه مرتبط با ایران نسبت می دهد.
ایالات متحده و بریتانیا از اواسط ژانویه سال 2024 حملاتی را علیه اهداف حوثی انجام داده اند و آن را پاسخی به تهدیدات علیه آزادی کشتیرانی در دریای سرخ می دانند. محمد علی الحوثی، یکی از اعضای شورای عالی سیاسی انصارالله، این حملات را یک وحشیگری تروریستی و تهاجم عمدی و غیرموجه خواند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала