- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

انهدام مواضع استتار شده نیروهای اوکراین توسط نظامیان روسیه

© Sputnik / Alexander Galperin /  مراجعه به بانک تصاویر هویتزر "دی -30" نیروهای روسیه
هویتزر دی -30 نیروهای روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.04.2024
اشتراک
خدمه هویتزر مواضع استتار شده نیروهای مسلح اوکراین را در نزدیکی کوپیانسک منهدم کردند.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای منتشره در تلگرام کانال این وزارتخانه اطلاع داد که خدمه هویتزرهای « دی -20» گروه سربازان "زاپاد" مواضع استتار شده و نیروی انسانی نیروهای مسلح اوکراین را در جهت کوپیانسک منهدم کردند.
در این اعلامیه آمده است : «نظامیان روسیه فقط 2 دقیقه صرف دریافت اطلاعات مربوط به هدف و نابودی آن کردند».
خاطرنشان می شود که نظامیان همچنین از هواپیماهای بدون سرنشین برای شناسایی و تشخیص اهداف جدید، تنظیم آتش توپخانه در صورت تصمیم به حمله استفاده می کنند.
در اعلامیه وزارت دفاع روسیه آمده است که «اسلحه ها از ایمنی و سطح مقاومت زیادی برخوردارند، استفاده از آنها آسان و در نگهداری راحت و بی تکلف هستند. به همین دلیل است که افراد در خط اول جبهه همیشه می دانند که هویتزر"30 ها" آنها را پوشش می دهد و ناامید نمی کنند."
جنگنده روسی میگ ـ 31، مسلح به موشک های هایپرسونیک کینژال - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.04.2024
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
ارتش روسیه به کارخانجات مجتمع صنایع نظامی اوکراین حمله کرد
گفتنی است، دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه اظهار داشت که مزدوران خارجی زیادی به طرفداری از اوکراین می جنگند، این موضوع هر بار تایید می شود.
در ماه دسامبر 2023، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه، گفت که از آغاز عملیات ویژه، نیروهای مسلح بیش از 5.8 هزار مزدور خارجی را منهدم کرده اند و 103 جنایتکار جنگی که مرتکب رفتار ظلمانه شدیدی شده بودند، در خاک اوکراین نابود شدند.
همانطور که قبلاً در وزارت دفاع روسیه گزارش شده بود، کی‌یف به دلیل شکست طرح های بسیج و پنهان کردن تلفات بزرگ نیروهای مسلح اوکراین، جذب مزدوران را تشدید کرده است. آنها در ایالات متحده آمریکا و کانادا، از جمله با کمک سیا، و همچنین در آسیا، آمریکای لاتین و خاورمیانه، از جمله مناطق تحت کنترل آمریکا در سوریه، مزدوران را استخدام می‌کنند.
وزارت دفاع روسیه بارها اعلام کرده است که رژیم کی‌یف از مزدوران خارجی به‌عنوان "گوشت دم توپ" استفاده می‌کند و ارتش روسیه به نابودی آنها در سراسر اوکراین ادامه خواهد داد. کسانی که برای پول جنگیدند در بسیاری از مصاحبه‌ها اعتراف کردند که ارتش اوکراین اقدامات خود را به خوبی هماهنگ نمی‌کند و شانس زنده ماندن در نبردها کم است، زیرا شدت درگیری در اوکراین با افغانستان و خاورمیانه که آنها به آن عادت کرده‌اند، قابل مقایسه نیست.
مسکو بارها اعلام کرده است که کمک‌های نظامی غرب برای کی‌یف هیچگونه نتیجه خوبی ببار نمی آورد و فقط درگیری را طولانی‌تر می‌کند. هرگونه نقل و انتقال سلاح می تواند به هدف قانونی برای ارتش روسیه تبدیل ‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала