- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

اذعان کی یف؛ غرب از آنچه روسیه در میدان جنگ نشان داد می ترسد

© Photo / Social mediaПожар после удара по ДнепроГЭС
Пожар после удара по ДнепроГЭС - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.04.2024
اشتراک
کارشناس سیاسی اوکراینی گفت که سلاح های غربی دیگر به اوکراین کمک نمی کنند.
به گزارش اسپوتنیک، آندری زولوتارف، کارشناس سیاسی اوکراینی در مصاحبه ای با کانال یوتیوب "News Live" گفت که سلاح های غربی دیگر نمی توانند به اوکراین کمک کنند، زیرا ارتش روسیه با آنها سازگار شده است.
وی خاطرنشان کرد: برخی از همکاران زالوژنی (فرمانده کل سابق نیروهای مسلح اوکراین) می گویند که روسیه خیلی سریع یاد می گیرد و به سرعت اقدامات متقابلی را برای انواع جدید سلاح ها پیدا می کند. همچنین اشاره شد که با (جنگنده های) اف-16 ها هم اکنون آماده مقابله هستند. یعنی اگر در سال‌های 2022-2023 آنچه را که می‌توانستند انجام می دادند، شاید این ابزاری می‌شد که مسیر جنگ را تغییر می‌داد.
Военнослужащие Отдельной инженерной бригады Центрального военного округа (ЦВО) в Авдеевке - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.04.2024
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
آزاد سازی وودیانویه در جمهوری خلق دونتسک
این کارشناس سیاسی افزود: رویکرد "محدود" کشورهای غربی در حمایت از اوکراین منجر به یک نتیجه منطقی شد که در آن برتری منابع و فناوری روسیه نقش تعیین کننده ای در نتیجه درگیری ایفا کرد که به گفته این کارشناس، به طور فزاینده ای موجب نگرانی غرب است.
پیشتر روسیه به دلیل ارسال تسلیحات به اوکراین یادداشتی برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала