آمریکا بخشی از اطلاعات مربوط به خطر حمله تروریستی در کروکوس را از روسیه پنهان کرده بود

© Sputnik / Russian Investigative Committee /  مراجعه به بانک تصاویر آمریکا بخشی از اطلاعات مربوط به خطر حمله تروریستی در کروکوس را از روسیه پنهان کرده بود
آمریکا بخشی از اطلاعات مربوط به خطر حمله تروریستی در کروکوس را از روسیه پنهان کرده بود - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.03.2024
اشتراک
سرویس های اطلاعاتی آمریکا از ترس افشای منابع خود، تمام اطلاعاتی را که در مورد تهدید حمله تروریستی در تالار شهر کروکوس داشتند، به همکاران روسی خود منتقل نکردند.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات سرویس های امنیتی اروپا و آمریکا در اینباره می نویسد.
این روزنامه می نویسد: "روابط خصمانه بین مسکو و واشنگتن، مقامات آمریکایی را از انتقال اطلاعات بیشتر درباره طرح (تروریست ها) از ترس اینکه مقامات روسی از منابع یا روش های اطلاعاتی آنها مطلع شوند، باز داشت".
الکساندر بورتنیکوف، مدیر سازمان امنیت فدرال روسیه اظهار داشت، اطلاعات مربوط به آماده سازی یک حمله تروریستی در روسیه در اوایل ماه مارس که توسط واشنگتن مخابره شد، ماهیت کلی داشت و سرویس های ویژه روسیه به آن پاسخ دادند. در عین حال، وی خاطرنشان کرد که داده های ایالات متحده در مورد حملات تروریستی برنامه ریزی شده همیشه مشخص نیست و مایل است جزئیات بیشتری در این مورد لحاظ شود.
Мессенджер Telegram - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.03.2024
در کرملین انتظار دارند تلگرام توجه بیشتری به استفاده تروریست ها از این پیام رسان داشته باشد
حمله به سالن کنسرت کروکوس ( Crocus City Hall) در شهر کراسنوگورسک در نزدیکی مسکو در شامگاه 22 مارس رخ داد. چند نفر که بعداً معلوم شد اتباع تاجیکستان هستند. به داخل ساختمان هجوم بردند و با مسلسل به مردم تیراندازی کردند. آنها همچنین در چندین نقطه آتش سوزی بپا کردند که در نتیجه سقف سالن فرو ریخت و سالن کاملاً سوخت.
وزارت اوضاع اضطراری روسیه شامگاه چهارشنبه فهرست جدیدی از کشته شدگان این حمله تروریستی را منتشر کرد که شامل اسامی 143 نفر بود. بر اساس آخرین آمار، 182 نفر نیز مجروح شدند. عاملان حمله تروریستی دستگیر شده اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала