- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

دفع حملات موشکی اوکراین به منطقه بلگورود روسیه

© Sputnik / Kirill Kallinikov /  مراجعه به بانک تصاویر سیستم پدافند هوایی حومه مسکو
سیستم پدافند هوایی حومه مسکو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.03.2024
اشتراک
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، نیروهای پدافند هوایی این کشور بامداد چهارشنبه شب 18 گلوله Vampire MLRS را که توسط نیروهای مسلح اوکراین بر فراز منطقه بلگورود شلیک شده بود، سرنگون کردند.
به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه آمده است: "بامداد امروز تلاش رژیم کی یف برای انجام حملات تروریستی به اهدافی در خاک روسیه با استفاده از سامانه راکت پرتاب چندگانه RM-70 Vampire متوقف شد. هجده راکت توسط سامانه‌های پدافند هوایی روسیه فراز منطقه بلگورود رهگیری و منهدم شدند."
پیش از این، فرماندار این منطقه ویاچسلاو گلادکوف گزارش داده بود که پدافند هوایی روسیه 18 هدف هوایی را بر فراز منطقه بلگورود در نزدیک شدن به شهر سرنگون کرد. یک نفر مجروح شد.
پس از دفع حمله در روستای دوبوویه، منطقه بلگورود، شیشه های دو آپارتمان شکسته، 9 خانه مسکونی و همچنین شش خودرو آسیب دیده اند. در روستای تاوروو سقف دو خانه مسکونی و دو خودرو آسیب دید. در روستای نیکولسکویه، سقف یک خانه مسکونی شکسته شد.
نیروهای مسلح اوکراین هر روز به منطقه بلگورود حمله می کنند، مقامات تصمیم گرفتند حدود نه هزار کودک را از این منطقه تخلیه کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала