- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

ارتش روسیه روستایی در جبهه آودیوکا در جمهوری خلق دونتسک را آزاد کرد

© Sputnik / Stanislav Krasilnikov /  مراجعه به بانک تصاویر ارتش روسیه روستایی در جبهه آودیوکا در جمهوری خلق دونتسک را آزاد کرد
ارتش روسیه روستایی در جبهه آودیوکا در جمهوری خلق دونتسک را آزاد کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.03.2024
اشتراک
وزارت دفاع روسیه امروز پنجشنبه اطلاع داد که در جبهه آودیوکا، روستای توننکویه جمهوری خلق دونتسک آزاد شد و نیروهای اوکراینی در یک شبانه روز حدود 320 نفر را در این جبهه از دست دادند.
در این وزارتخانه خاطرنشان کردند: "در جهت آودیوکا، از طریق اقدامات هماهنگ واحدهای گروه مرکزی نیروها، روستای توننکویه جمهوری خلق دونتسک آزاد شد."
علاوه بر این، خاطرنشان شد یگان های تیپ های موتوریزه 47 و59 و تیپ هجومی سوم نیروهای مسلح اوکراین در مناطق شهرک های پروومایسکوئه و بردیچی جمهوری خلق دونتسک شکست خوردند. در منطقه روستای نووگورودسکویه، جمهوری خلق دونتسک، ضد حمله گروه تهاجمی تیپ 24 مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین دفع شد.
یک مزدور اسیر تعریف کرد که چه کسانی در لژیون گرجستانی ارتش اوکراین می جنگند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.03.2024
یک مزدور اسیر تعریف کرد که چه کسانی در "لژیون گرجستانی" ارتش اوکراین می جنگند
وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد : دشمن بیش از 320 پرسنل نظامی، یک تانک، چهار خودروی جنگی زرهی و هفت خودرو را از دست داد. در جریان نبرد ضد آتشباری، سامانه توپخانه M777 ساخت آمریکا، دو هویتزر D-20 و D-30 و اسلحه M102 ساخت آمریکا مورد اصابت قرار گرفت.
علاوه بر این وزارت دفاع روسیه اطلاع داد نیروی هوافضای روسیه دیشب با تسلیحات دوربرد پرتاب هوایی با دقت بالا، از جمله موشک‌های کینژال، به اهدافی در اوکراین از جمله مراکز تصمیم گیری نیروهای مسلح اوکراین، پایگاه های لجستیکی و نقاط استقرار مزدوران خارجی حمله کردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала