- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

بهبود موقعیت ارتش روسیه در جهت آودیوکا

© Sputnik / Evgeny Biyatov /  مراجعه به بانک تصاویر بهبود موقعیت ارتش روسیه در جهت آودیوکا
بهبود موقعیت ارتش روسیه در جهت آودیوکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.03.2024
اشتراک
نیروهای مسلح روسیه موقعیت خود را در جهت آودیوکا در امتداد خط مقدم بهبود بخشیده اند.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه در این خصوص اطلاع داد.
در اطلاعیه وزارت دفاع روسیه آمده است: در جهت آودیوکا، یگان‌های گروه نیروهای "مرکز" با اقدامات فعال وضعیت را در خط مقدم بهبود بخشیدند و به نیروی انسانی و تجهیزات تیپ‌های 53، 110 مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین، تیپ 103 دفاع فنی در مناطق سکونتگاه های کالینوو، مایورسک و روزوفکا جمهوری خلق دونتسک حمله کردند.
علاوه بر این، 11 ضد حمله توسط گروه های تهاجمی تیپ های 24، 47 مکانیزه و 3 حمله نیروهای مسلح اوکراین در نزدیکی نووباخموتوفکا، بردیچی، اورلووکا و توننکی در جمهوری خلق دونتسک دفع شده و همچنین دو انبار مهمات اوکراینی منهدم شدند.
در این اطلاعیه ذکر شده است: دشمن بیش از 430 سرباز، یک تانک آبرامز ساخت آمریکا، دو خودروی زرهی جنگی و 18 خودرو را از دست داد. در جریان نبرد، یک خودروی رزمی Grad MLRS، یک دستگاه توپخانه خودکششی M109 Paladin ساخت آمریکا، یک هویتزر D-20 و پنج هویتزر D-30 مورد اصابت قرار گرفتند. همچنین دو انبار مهمات نیروهای مسلح اوکراین نیز منهدم شد.
پیش از این، سه تانک آبرامز در جهت آودیوکا منهدم شده بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала