سخنگوی کرملین درباره احتمال حضور نیروهای مسلح اروپایی در اوکراین: آنها با آتش بازی می کنند

© Sputnik / Sergey Guneevپسکوف
پسکوف - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.03.2024
اشتراک
دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه، در مورد اظهارات رهبران غربی پیرامون احتمال مشارکت نیروهای مسلح اروپایی در اوکراین، به خبرنگاران گفت که این رفتار بسیار غیرمسئولانه برای سیاستمداران است که منجر به وخامت اوضاع می شود. "همه آنها با آتش بازی می کنند."
به گزارش اسپوتنیک، پسکوف در حاشیه فستیوال جهانی جوانان گفت: "رئیس جمهور فرانسه در مورد موضوع اعزام یک گروه نظامی خارجی صحبت می کند. همه آنها با آتش بازی می کنند. همه آنها با آتش بازی می کنند و کار را به وخامت بیشتر وضعیت در درگیری اوکراین می شوند. و البته این رفتاری فوق العاده غیرمسئولانه برای سیاستمداران است".
پیش از این، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرده بود اتحادیه اروپا با ایجاد "ائتلاف نهم برای حملات عمیق" موافقت کرده است که موشک‌های میان‌برد و دوربرد اوکراین را تامین می‌کند. او همچنین گفت که فرانسه برای جلوگیری از پیروزی روسیه در این جنگ، هر کاری انجام خواهد داد.
مکرون - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.02.2024
در فرانسه پس از بیانیه ماکرون درباره روسیه خواستار استیضاح وی شدند
به گفته وی، رهبران کشورهای غربی درباره امکان اعزام نیرو به اوکراین گفت وگو کرده اند، اما هنوز توافقی حاصل نشده است. بعداً، گابریل آتال، نخست وزیر فرانسه اعزام نیروهای مسلح به اوکراین را منتفی ندانسته و افزود که پاریس " نمی‌تواند پیروزی روسیه را بپذیرد".
کنستانتین گاوریلوف، رئیس هیئت روسیه در مذاکرات وین در مورد امنیت نظامی و کنترل تسلیحات، پیشتر به اسپوتنیک گفته بود که اعزام احتمالی نیرو توسط کشورهای غربی به اوکراین خطر درگیری مستقیم بین ناتو و روسیه را افزایش می دهد.
جشنواره جهانی جوانان طبق فرمان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از 1 تا 7 مارس در قلمرو فدرال سیریوس، واقع در شهر سوچی روسیه برگزار می شود. برگزار کننده فستیوال، آژانس فدرال جوانان روسیه (Rosmolodezh) است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала