ابلاغ اعتراض ایران به سفیر دولت کویت

© Photo / IRNAوزارت امور خارجه ایران
وزارت امور خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.02.2024
اشتراک
دستیار وزیر و مدیر کل خلیج فارس وزارت امور خارجه ایران در دیدار با سفیر دولت کویت در تهران مراتب اعتراض و ناخرسندی ایران را نسبت به رویکرد دولت کویت در هفته های اخیر جهت طرح موضوع میدان آرش به وی ابلاغ نمود.
به گزارش اسپوتنیک، به دنبال رویکرد دولت کویت در هفته های اخیر جهت طرح موضوع میدان آرش در فضای رسانه ای، محمد علی بک، دستیار وزیر و مدیر کل خلیج فارس وزارت امور خارجه ایران در دیدار با بدر المنیخ، سفیر دولت کویت در تهران در روز پنجشنبه مورخ 2 اسفند ماه 1402 مراتب اعتراض و ناخرسندی ایران را نسبت به این رویکرد به وی ابلاغ نمود.
در این ملاقات مدیر کل خلیج فارس وزارت امور خارجه ایران با اشاره به سوابق مذاکراتی بین دو کشور تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که توافق درخصوص این موضوع در فضای همکاری و احترام به منافع و مصالح مشترک قابل دسترسی است.
واشنگتن : تهران به خاطر حمله به تاسیسات نفتی عربستان پاسخگو باشد  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.08.2023
ادعای عربستان و کویت پیرامون "حق انحصاری" میدان گازی آرش
علی بک افزود: بدون شک طرح ادعاهای یکجانبه در بیانیه های مختلف و رسانه ها نمی تواند گامی به جلو برای حل این پرونده قلمداد شده و هیچ گونه حقی برای طرف بیان کننده این مواضع ایجاد نخواهد کرد.
دستیار وزیر امور خارجه ایران همچنین بر آمادگی کشور برای انجام دور جدید گفتگوها با دولت کویت در فضای دوستانه و با هدف رسیدن به یک راه حل مرضی الطرفین تاکید کرد.
بدر المنیخ، سفیر دولت کویت نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور و تصمیم دولت کویت برای گسترش روابط بین دو کشور تاکید نمود مراتب مورد نظر را در اولین فرصت به مراجع ذی ربط دولت کویت منتقل خواهد کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала