تسلیت سخنگوی سازمان امنیت و همکاری اروپا به مناسبت سقوط هواپیمای ایلوشین-76

© Photo / Photo from the social mediaМесто падения самолета Ил-76 в Белгородской области
Место падения самолета Ил-76 в Белгородской области - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.01.2024
اشتراک
دیوید داج، سخنگوی سازمان امنیت و همکاری اروپا، سقوط هواپیمای ایلوشین-76 را تسلیت گفت.
به گزارش اسپوتنیک، دیوید داج، سخنگوی سازمان امنیت و همکاری اروپا، در مورد سقوط ایلوشین-76 در استان بلگورود گفت که این سازمان خشونت را محکوم می کند و هر مرگی یک تراژدی است، اما هنوز چگونگی این حادثه مشخص نشده است.
وی روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: هر مرگی یک تراژدی است و این جنگ جان های زیادی را گرفته است، از جمله در روزهای آخر.
به گفته وی، حقایق این اتفاق "هنوز مشخص نشده است."
وی افزود: سازمان امنیت و همکاری اروپا فقط می تواند خشونت را بیشتر محکوم کند و تکرار کند که حفاظت از زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. بهترین راه برای دستیابی به این هدف پایان دادن به درگیری روسیه و اوکراین است.
جعبه های سیاه هواپیمای ایلیوشین -76 که در استان بلگورود روسیه سقوط کرده، پیدا شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.01.2024
جعبه های سیاه هواپیمای ایلیوشین -76 که در استان بلگورود روسیه سقوط کرده، پیدا شدند
وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد یک هواپیمای ترابری ایلوشین-76 نیروی هوافضای روسیه با 65 اسیر اوکراینی که برای مبادله در حال انتقال بودند و همچنین خدمه و افراد همراه در استان بلگورود سقوط کرد. در اثر این حادثه 74 نفر جان خود را از دست دادند.
به گفته وزارت دفاع روسیه، کی یف به خوبی از انتقال قریب الوقوع اسرا برای مبادله، که قرار بود روز چهارشنبه انجام شود، آگاه بود. وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که سقوط هواپیمای ایلوشین-76 "یک سوال بزرگ در مورد احتمالات حداقل برخی از توافقات" با کی‌یف ایجاد می‌کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала