تحویل پهپاد رهگیر کرار به نیروی پدافند هوایی ارتش ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / پهپاد ساخت ایران
پهپاد ساخت ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.12.2023
اشتراک
این پهپادهای رهگیر در مناطق پدافند هوایی شمال‌غرب، غرب، جنوب‌غرب، جنوب، جنوب‌شرق و شرق کشور مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "تسنیم"، میر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در این مراسم از به‌کارگیری این پهپادهای رهگیر در مناطق پدافند هوایی شمال‌غرب، غرب، جنوب‌غرب، جنوب، جنوب‌شرق و شرق کشور خبر داد.
پهپاد کرار؛ رهگیر مسلح به موشک مجید تحت عنوان طرح رسول حاصل همکاری و هم‌افزایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیروی پدافند هوایی ارتش است که می‌تواند با هزینه بسیار کمتر از هواپیماهای باسرنشین شکاری، عملیات رهگیری و انهدام هواگردهای متخاصم را به انجام رساند.
 پدافند هوایی ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.09.2023
قابلیت های پهپاد، رادار و پدافند هوایی ایران
موشک پدافندی مجید که برای هدف قرار دادن اهداف در طرح رسول استفاده شده است به دو صورت حرارتی و تصویری هدف را ردگیری و دنبال می‌کند و یک دستاورد کاملاً بومی است، پهپاد کرار مسلح به موشک مجید در رزمایش پهپادی ارتش در مهرماه سال جاری با موفقیت هدف واگذاری را مورد اصابت قرار داد.
با الحاق پهپادهای طرح رسول به یگان‌های پدافندی در سطح کشور، بخش عمده‌ای از عملیات پدافند هواپایه به‌صورت تاکتیکی و در هر موقعیت جغرافیایی و با هزینه بسیار پایین‌تر نسبت به استفاده از هواپیماهای باسرنشین و با درصد خطر کمتر انجام می‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала