- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

قتل‌عام نظامیان اوکراینی توسط نیروهای مسلح اوکراین + ویدئو

© AP Photo / Sergei Chuzavkovنظامیان اوکراینی
نظامیان اوکراینی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.12.2023
اشتراک
نیروهای مسلح اوکراین 25 جنگجوی خود را که می خواستند به نیروهای مسلح روسیه در جهت دونتسک تسلیم شوند، کشتند.
به گزارش اسپوتنیک، معاون فرمانده نیروهای مسلح روسیه به اسپوتنیک گفت که گروهی متشکل از 25 نفر از نیروهای مسلح اوکراین که می خواستند تسلیم شوند توسط توپخانه خود منهدم شدند.
وی در ادامه افزود: "ارتباط در فرکانس 149200 برقرار شد. نظامیان اوکرائینی ابراز تمایل کردند که زنده بمانند و به نزد خانواده های خود بازگردند. تماس برقرار شد، مکانی تعیین شد که قرار بود پرسنل نظامی خواهان تسلیم، به آنجا بیایند. ظاهراً این برای رژیم کی‌یف امری نامطبوع بود و رژیم کی یف تصمیم گرفت پرسنل نظامی خود را نابود کند.
گروهی که می خواستند تسلیم شوند متشکل از 25 نظامی نیروهای مسلح اوکراین بود که توسط توپخانه خود منهدم شدند".
شایان ذکر است، روسیه در 24 فوریه عملیات نظامی ویژه ای را در اوکراین آغاز کرد. پوتین هدف آن را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی‌یف قرار گرفته اند."
ایلان ماسک، میلیاردر مشهور آمریکایی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.11.2023
توصیه ایلان ماسک به زلنسکی در رابطه با تلفات انبوه اوکراین
مسکو بارها اعلام کرده است که برای مذاکره آماده است، اما کی‌یف در سطح قانونگذاری آنها را ممنوع کرده است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه در اظهاراتی گفت که زلنسکی پیش از این در G20 گفت که "مینسک-3 وجود نخواهد داشت"، چنین سخنانی کاملاً موید موضع کی‌یف در مورد عدم تمایل به مذاکره است.
زلنسکی در کانال تلگرامی خود نوشت: یک فرمول اوکراینی برای صلح وجود دارد. صلح برای اوکراین، اروپا و جهان و مجموعه ای از راه حل ها وجود دارد که می توانند برای تضمین واقعی صلح اجرا شوند. من در نشست G20 شرکت کردم، پیشنهادهایی ملموس برای چنین راه حل هایی ارائه کردم . اوکراین به کشورهای جهان پیشنهاد می کند که با ما در ایجاد صلح مشارکت کنند.
او این "فرمول" را در نوامبر 2022 منتشر کرد. در این فهرست امنیت رادیواکتیو، غذا و انرژی، آزادی تمامی زندانیان و اخراج شدگان، احیای تمامیت ارضی اوکراین، خروج نیروهای روسی ذکر شده است. دو نکته آخر: جلوگیری از تشدید و رفع پایان درگیری عنوان شده است.
در منطقه خرسون به آزادی سه منطقه دیگر اوکراین یقین دارند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.11.2023
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
جدیدترین آمار روسیه از تلفات نیروهای مسلح اوکراین
گفتنی است، رسانه های غربی به طور فزاینده ای می نویسند که ایالات متحده و اتحادیه اروپا از درگیری اوکراین خسته شده اند و حمایت از رژیم زلنسکی در حال ضعیف شدن است. به گزارش ان بی سی، مقامات آمریکایی و اروپایی در حال حاضر در مورد پیامدهای احتمالی مذاکرات صلح با روسیه، از جمله از آنچه اوکراین ممکن است برای دستیابی به توافق مجبور به ازدست دادن آن‌ها بشود، با کی یف گفتگو می کنند.
الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین چندی پیش گفت، کی‌یف نگران آن است که کشورهای غربی به ضرورت گفتگو با مسکو اشاره بکنند. به گفته وی، این روند به این دلیل سربلند کرده است که برخی از متحدان غربی اوکراین از روسیه می ترسند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала