- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

هشدار ژنرال نیروهای مسلح اوکراین به غرب

© Sputnik / Ivan Rodionov /  مراجعه به بانک تصاویر ارتش اوکراین
 ارتش اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.12.2023
اشتراک
اگر غرب از اوکراین حمایت نکند، تهدیدات قابل توجهی در انتظار اروپا و ایالات متحده خواهد بود.
به گزارش اسپوتنیک، ویکتور نظروف، ژنرال نیروهای مسلح اوکراین در مصاحبه با سی ان ان اظهار داشت که غرب باید در انتظار روبرو شدن با مشکلات زیادی باشد.
وی در ادامه افزود:"اگر نتوانیم پیروز شویم، در آینده مشکلات بسیار بیشتری وجود خواهد داشت و نه تنها برای کشور ما، کشور من، و مردم ما. اروپا و ایالات متحده هم با مشکلاتی روبرو خواهند شد."
ژنرال اوکراینی همچنین خاطرنشان کرد که اظهارات والری زالوژنی فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین در مورد "رسیدن به بن بست" زنگ خطری برای متحدان غربی کی‌یف است.
گفتنی است، همانطور که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 21 ژوئیه 2023 میلادی اعلام کرد، نیروهای اوکراینی هیچگونه موفقیتی به دست نیاوردند و متصدیان غربی به وضوح از روند این عملیات ناامید شده اند. به گفته وی، "نه منابع عظیم پمپاژ شده، نه تأمین سلاح، تانک، توپخانه، خودروهای زرهی، موشک، و نه اعزام هزاران مزدور و مستشار به کی یف کمکی نکرده و نمی‌کند.
زلنسکی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.11.2023
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
زلنسکی اعتراف کرد که ارتش اوکراین بدون کمک غرب مجبور به عقب نشینی خواهد شد
فدراسیون روسیه پیشتر یادداشتی در خصوص ارسال سلاح به اوکراین برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد، هدف قانونی روسیه خواهد بود. وزارت امور خارجه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از سوی غرب، نه تنها به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند، بلکه تأثیر منفی بر این روند خواهد گذاشت.
دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که مسکو به دقت هرگونه اظهارات در مورد ضدحمله آتی را زیر نظر دارد و هنگام برنامه ریزی عملیات ویژه آنها را در نظر می گیرد.
همانطور که ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد، وزارت امور خارجه آمریکا باید به این نکته توجه کند که سلاح های عرضه شده به اوکراین، سر از بازار سیاه و نه تنها در اروپا، بلکه در سایر قاره ها درآورده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала