- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

زلنسکی اعتراف کرد که ارتش اوکراین بدون کمک غرب مجبور به عقب نشینی خواهد شد

© Photo / The Presidential Office of Ukraineزلنسکی
زلنسکی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.11.2023
اشتراک
ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اعتراف کرد که اگر متحدان غربی کمک به کی یف را متوقف کنند، ارتش اوکراین مجبور می شود عقب نشینی کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل بلومبرگ، زلنسکی در نشستی با نمایندگان رسانه های خارجی گفت:"در حال حاضر من روی کمک گرفتن از غرب متمرکز هستم. تمرکز آنها [کشورهای غربی] به دلیل وضعیت خاورمیانه در حال تغییر است <...> بدون حمایت [آنها] ما عقب نشینی خواهیم کرد."
وی خاطرنشان کرد که در رابطه با تغییر اولویت ها که پس از تشدید اوضاع در خاورمیانه رخ داد، اوکراین از جمله شروع به دریافت گلوله های 155 میلی متری کمتری کرد. زلنسکی اعتراف کرد: "تحویل تسلیحات به ما کاهش یافته است".
ولودیمیر زلنسکی، رهبر اوکراین  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.11.2023
زلنسکی: ارتش اوکراین به دلیل درگیری در خاورمیانه دچار کمبود گلوله های 155 میلی متری است
کی یف بارها خاطرنشان کرده است که کمک متحدان که از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه به طور مکرر تحویل تسلیحات به اوکراین را افزایش داده اند، نقش تعیین کننده ای برای نیروهای اوکراینی ایفا می کند. در عین حال، مقامات اوکراین بر تحویل مقادیر بیشتر و انواع مدرن تر تجهیزات و مهمات اصرار دارند. پس از بدتر شدن اوضاع خاورمیانه، زلنسکی ابراز نگرانی کرد که علیرغم وعده‌های متحدان، حمایت غرب از کی یف کاهش یابد.
در پایان فوریه، جوزپ بورل، رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا، هدف ارائه یک میلیون گلوله و موشک به اوکراین را مطرح کرد. با این حال، بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان بعداً خاطرنشان کرد که اتحادیه اروپا باید بداند که این هدف ظرف یک سال محقق نخواهد شد. به گفته وی، کشورهای اتحادیه اروپا در حال مذاکره با صنایع دفاعی در این زمینه هستند. به نوبه خود، هانو پوکور، وزیر دفاع استونی در نوامبر گفت که کشورهای اتحادیه اروپا اکنون کمتر از یک میلیون گلوله در سال تولید می کنند، در حالی که حجم تولید مورد نیاز باید سه برابر بیشتر باشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала