آنچه که به خاطر واشنگتن در کی یف اتفاق می افتد

© Sputnik / Stringer /  مراجعه به بانک تصاویر اختلافات قابل توجهی بین بایدن و زلنسکی به وجود آمده است
اختلافات قابل توجهی بین بایدن و زلنسکی به وجود آمده است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.11.2023
اشتراک
اقتصاددان آمریکایی و استاد دانشگاه کلمبیا معتقد است، سیاست های بی فکر واشنگتن به یک فاجعه نظامی در اوکراین منجر شد و مقامات در کی یف یکدیگر را مسئول این شکست می دانند.
به گزارش اسپوتنیک، "جفری ساکس"، در مصاحبه ای با کانال یوتیوب Judging Freedom گفت:" پایان بازی اکنون برای اوکراین نزدیک است و زلنسکی آشکارا در ناامیدی است. چاقوهای بلند آماده در کی یف (مقایسه با یکی از رویدادهای تاریخ آلمان نازی). اکنون اتهامات متقابل بسیار جدی در آنجا وجود دارد".
"شب چاقوهای بلند" در 30 ژوئن 1934 اتفاق افتاد، زمانی که با تایید هیتلر، رهبری نیروهای ضربتی حزب نازی ترور شد. ارنست روم، فرمانده کشته شده را به سازماندهی کودتا متهم کرده بودند.
جفری ساکس خاطرنشان کرد که یک "فاجعه نظامی" در اوکراین رخ داده است. به گفته وی، نیروهای مسلح اوکراین پیاده نظام را بدون پشتیبانی خودروهای زرهی و هوانیروز به میدان جنگ می فرستند.
این تحلیلگر از آمریکا به عنوان مقصر این وضعیت نام برد. وی خاطرنشان کرد که این واشنگتن بود که کی یف را به سوی ضد حمله ناموفق بدون اینکه برنامه مشخصی داشته باشد، سوق داد. ساکس افزود که او تیم کنونی مشاوران سیاست خارجی کاخ سفید را "بی مصرف ترین" افرادی می داند که تا به حال دیده است.
این پروفسور دانشگاه کلمبیا گفت: "روسیه برتری هوایی، موشکی و زمینی دارد و ایالات متحده رویکرد منسجمی برای چگونگی مذاکره برای پایان دادن به این درگیری در اختیار ندارد".
اخیراً رسانه های غربی نوشته اند که ایالات متحده و اتحادیه اروپا از درگیری اوکراین خسته شده اند و حمایت از رژیم کی یف در حال کاهش است. به گزارش NBC، مقامات آمریکایی و اروپایی در حال حاضر با کی یف در مورد پیامدهای احتمالی مذاکرات صلح با روسیه، از جمله خطوط کلی از آنچه که اوکراین ممکن است برای دستیابی به توافق مجبور به صرف نظر کند، گفتگو می کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала