رسانه: علاقه آمریکا به تامین مالی اوکراین کمتر از همیشه است

© Sputnik / Stringer /  مراجعه به بانک تصاویر اختلافات قابل توجهی بین بایدن و زلنسکی به وجود آمده است
اختلافات قابل توجهی بین بایدن و زلنسکی به وجود آمده است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.11.2023
اشتراک
نشریه آمریکایی می نویسد، علاقه کنگره به تامین مالی کی یف کمتر از همیشه است و رقابت فزاینده با دیگر اولویت های امنیت ملی، از جمله اسرائیل و مرزهای جنوبی، ممکن است به معنای پایان کمک های آمریکا باشد.
به گزارش اسپوتنیک، نشریه واشنگتن پست در مطلبی نوشت:" متحدان اوکراین می گویند پول و زمان این کشور در حال اتمام است. اما علاقه کنگره به تامین مالی جنگش علیه نیروهای متجاوز روسیه از همیشه کمتر است و رقابت فزاینده با دیگر اولویت‌های امنیت ملی، از جمله اسرائیل و مرز جنوبی ایالات متحده، می‌تواند به معنای پایان کمک‌های مستمر آمریکا به متحد اروپایی‌اش باشد".
همانطور که این نشریه اشاره می کند، چشم انداز فزاینده ای که کنگره کمک های اضافی به اوکراین را تایید نکند، می تواند عواقب جدی ژئوپلیتیکی داشته باشد و یکی از اهداف اصلی سیاست خارجی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را تضعیف کند.
پیش از این روزنامه آمریکایی دیلی بیست نوشته بود که نیروهای مسلح اوکراین می ترسند با توجه به تضعیف توجه غرب به دلیل درگیری در خاورمیانه، مجبور شوند حتی به سمت لووف عقب نشینی کنند. به گفته این نشریه، همچنین نگرانی هایی وجود دارد که نیروهای مسلح اوکراین مجبور شوند در صورت تشدید بیشتر درگیری ها در خاورمیانه، استفاده از تجهیزات را جیره بندی کنند.
کنگره ایالات متحده قبلاً بودجه موقتی را تصویب کرده بود که دولت را تا 17 نوامبر ادامه می دهد. علاوه بر تخصیص بودجه برای نیازهای خود ایالات متحده، نمایندگان کنگره با وظیفه ارائه کمک های وعده داده شده توسط دولت به اوکراین و اسرائیل مواجه هستند. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا 106 میلیارد دلار برای این موضوع درخواست کرده است، اما حمایت واضحی از این درخواست در کنگره وجود ندارد. مجلس جمهوری خواه پس از انتصاب رئیس جدید، به تخصیص کمک به اسرائیل بدون بودجه درخواستی کاخ سفید برای اوکراین و سایر اهداف رای داد. ابتکار مشابهی در سنا توسط تعدادی از محافظه‌کاران جمهوری‌خواه مطرح شد، اما حزب دموکرات که سنای ایالات متحده را کنترل می‌کند، این تلاش را رد کرد. بایدن پیش از این اعلام کرده بود که در صورت تصویب لایحه کمک به اسرائیل بدون اوکراین، لایحه ای را امضا نخواهد کرد. تعطیلی در ایالات متحده توقف فعالیت مقامات فدرال است که در صورت از دست رفتن مهلت تصویب بودجه دولت امکان پذیر است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала