افشای اسرار کانادا و اوکراین پس از پایان عملیات ویژه روسیه

© AFP 2023 / DON EMMERTدیمیتری پولیانسکی معاون اول سفیر فدراسیون روسیه در سازمان ملل
دیمیتری پولیانسکی معاون اول سفیر فدراسیون روسیه در سازمان ملل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.11.2023
اشتراک
نماینده دائمی فدراسیون روسیه در سازمان ملل: جهان پس از پایان عملیات ویژه روسیه در اوکراین با "خیلی چیزها" در مورد کانادا و اوکراین آشنا خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل به اسپوتنیک گفت: "من فکر می‌کنم پس از پایان عملیات ویژه روسیه، جامعه جهانی چیزهای زیادی در مورد آنچه در اوکراین و کانادا و همچنین در برخی دیگر از کشورهایی که همدستان نازی‌ها را آشکارا مورد تمجید قرار می‌دهند، خواهند دانست و با اسرار این کشورها آشنا خواهند شد".
پولیانسکی تمجید و تحسین یاروسلاو هونکا، افسر سایق اس اس در پارلمان کانادا را تنها "نوک کوه یخ" نامید. این دیپلمات ابراز اطمینان کرد که اگر جامعه کانادایی به کندوکاو عمیق‌تری دست بزنند، اسرار زیادی فاش خواهد شد که برای اکثر کانادایی ها ناخوشایند خواهد بود.
همزمان، پولیانسکی دولت جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا را گروگان ایدئولوژی نئونازی خواند. او خاطرنشان کرد که کانادا به بسیاری از همدستان نازی ها پناه داده است که الان آنها هم فرزند دارند و هم نوه.
بنابراین، وضعیت تجلیل از یاروسلاو هونکا، افسر سابق اس اس در پارلمان کانادا برای روسیه غیرمنتظره نبود، زیرا از بسیاری جهات، کانادا همانطور که فرزندان همدستان نازی ها می خواستند عمل کرد.
پوتین والدای - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.10.2023
پوتین: در کانادا نمی دانند کی علیه روسیه جنگید؟ + ویدئو
روز 22 سپتامبر 2023، یاروسلاو هونکا 98 ساله به جلسه پارلمان کانادا با حضور ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین دعوت و به عنوان پیش کسوت مبارزه با روس ها به حضار معرفی شد. زلنسکی و سیاستمداران کانادایی به افتخار وی از جای خود بلند شده و با کف زدن ها از او استقبال کردند.
او افسر سابق در یگان داوطلبان "گالیسیا" نیروهای اس اس بود که متشکل از ملی گرایان اوکراینی بود و نه تنها با ارتش سرخ می جنگید، بلکه به خاطر جنایات علیه یهودیان، لهستانی ها، بلاروس ها و اسلواکی ها نیز مورد تعقیب قرار داشت. آنتونی روتا، رئیس مجلس عوام کانادا ، مسئولیت دعوت از نازی اوکراینی را به پارلمان بر عهده گرفت و استعفا داد.
دیمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه گفت که مقامات کانادایی موظف هستند این عضو اس اس را خودشان به دست عدالت بسپارند یا او را برای محاکمه به کشور دیگری تحویل دهند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала