فرمانده سپاه پاسداران ایران: آمریکا نمی‌تواند اسرائیل را نجات دهد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / حسین سلامی
حسین سلامی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.11.2023
اشتراک
فرمانده کل سپاه: اسرائیل قطعا سقوط خواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم،حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: آمریکا نمی‌تواند اسرائیل را نجات دهد و قطعاً سقوط خواهد کرد.

سلامی گفت: "اسرائیل یک دیوار اطلاعاتی قدرتمند بود که در جریان عملیات نظامی حماس فروریخت. اسرائیل با سابقه جنایتکارانه خود نمی تواند زنده بماند. این مسیر زوال و نابودی آن است. ظرفیت بازدارندگی اسرائیل تضعیف شده است و ایالات متحده نمی تواند اسرائیل را نجات دهید، قطعا سقوط خواهد کرد.

سردار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.11.2023
فرمانده نیروی دریایی سپاه از مجهز شدن این نیرو به انواع تسلیحات هوشمند و بی سرنشین خبر داد
اسرائیل در 7 اکتبر مورد حمله موشکی بی‌سابقه‌ای از نوار غزه به عنوان بخشی از عملیات سیل الاقصی که توسط شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس اعلام شد، قرار گرفت. پس از این، جنگنده های این سازمان وارد مناطق مرزی در جنوب اسرائیل شدند و به سمت نظامیان و غیرنظامیان آتش گشودند و بیش از 200 گروگان را نیز به گروگان گرفتند. در اسرائیل، به گفته مقامات محلی، بیش از 1.4 هزار نفر از جمله 300 پرسنل نظامی کشته و بیش از 5 هزار نفر زخمی شدند.
در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را علیه حماس در نوار غزه آغاز کردند. ظرف چند روز، ارتش اسرائیل تمام مناطق پرجمعیت نزدیک مرز با غزه را تحت کنترل خود درآورد و حملات هوایی به اهدافی از جمله غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد و تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت را متوقف کرد.
تعداد کشته شدگان حملات اسرائیل به نوار غزه از مرز 11 هزار نفر گذشت و بیش از 27.4 هزار نفر مجروح شدند. سفارت روسیه گزارش داد که در جریان تشدید درگیری ها، 20 روس کشته، دو نفر گروگان گرفته شده و هفت نفر به عنوان مفقود اعلام شده اند. به گفته منابع مختلف، حدود 150 اسرائیلی ممکن است در اسارت حماس باشند. خود جنبش اعلام کرد که حدود 200 تا 250 زندانی در نوار غزه وجود دارد.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا خصومت ها را متوقف کنند. با توجه به موضع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه تنها بر اساس فرمول "دو دولت" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در چارچوب آن را فراهم می کند.
مناقشه فلسطین و اسرائیل، مرتبط با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد، با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی، در سال 1947 ایجاد دو کشوراسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما فقط اسرائیل ایجاد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала