فرمانده نیروی دریایی سپاه از مجهز شدن این نیرو به انواع تسلیحات هوشمند و بی سرنشین خبر داد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / سردار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سردار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.11.2023
اشتراک
سردار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما به شناورهایی که فاقد انسان هستند و می‌توانند بردهای بسیار بالایی را طی کنند، عملیات انجام دهند و برگردند مجهز شده‌ایم.
به گزارش اسپوتنیک، سردار تنگسیری با اشاره به برگزاری همایش ملی فرصت‌ها و تهدیدهای نوپدید دریایی به تشریح نقش هوش مصنوعی و فناوری های نوپدید در نیروی دریایی سپاه پرداخت.
فرمانده نیروی دریایی سپاه در تشریح فناوری های نوپدیدی که در نیروی دریایی سپاه مورد بهره برداری قرار گرفته است گفت:ما در چهار حوزه اصلی شناوری، پهبادی، موشکی و زیرسطحی از علوم و فناوری های نوپدید استفاده کردیم.
سردار تنگسیری اظهار کرد: در بخش شناوری، ما توانستیم شناورها را مانند پهپادها هوشمند کنیم، شناورهایی که فاقد انسان هستند و می‌توانند بردهای بسیار بالایی را طی کنند، عملیات انجام دهند و برگردند.
بازدید شایگو از توان موشکی و پهپادی ایران در نمایشگاه سپاه پاسداران در تهران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.09.2023
بازدید شایگو از توان موشکی و پهپادی ایران در نمایشگاه سپاه پاسداران در تهران + ویدئو، عکس
وی در تشریح فناوری‌های نوپدید در بخش موشکی گفت: برد موشک و دقت موشک را بالا بردیم.موشک را به هوش مصنوعی مجهز کردیم. چون موشک‌های ما مجهز به هوش مصنوعی است امکان شلیک از چند سامانه را دارا هستند و می‌توانند به سمت یک هدف آرایش بگیرند و حتی این موشک‌ها هدایت شوند که مثلا این هدف را منهدم نکنند و هدف بعدی را بزنند.
سردار تنگسیری با تأکید بر بومی سازی تجهیزات و سامانه‌ها با آخرین فناوری‌ها در نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: امروز ما افتخار داریم که موشک‌های ما تماماً ایرانی و از سر موشک تا انتهای موشک ساخته ایران است.
وی افزود : ما توانستیم پهپادها را هم به هوش مصنوعی مجهز کنیم و این فناوری روی بُرد و دقت هدف زنی و رادارگریزی آنها مؤثر است و افتخار می‌کنیم که پهپاد را در یک مدت بسیار کوتاه با تبدیل تهدیدات به فرصت‌ها و بهره گیری از فناوری‌های نوپدید و با دانش بومی ‌تولید کردیم و تمامی تجهیزات این پهپادها شامل بال، بدنه، موتور، سیستم هدایت انها و … ساخت داخل است.
سردار تنگسیری با بیان اینکه شناورهای زیرسطحی را نیز مانند پهپاد و شناورهای سطحی هوشمند و به هوش مصنوعی مجهز کرده ایم خاطرنشان ساخت: این شناورها قادر هستند به صورت یک آرایش، فرمان بگیرند و به هدف حمله کنند، مأموریتی را در یک نقطه انجام دهند و بازگردند و حتی کار اطلاعاتی کنند.
وی با بیان اینکه تحقیقات و علوم و فناوری های نوپدید در نیروی دریایی سپاه از اهمیت خاصی برخوردار است گفت: تکنولوژی‌های جدید و نوپدید در چهار حوزه شناوری، موشکی، پهپادی و زیرسطحی در نیروی دریایی سپاه به خدمت گرفته شده و موجب انباشت قدرت شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала