قلیچدار اوغلو، رقیب اردوغان از ریاست حزبش کنار گذاشته شد

© AFP 2023 / Adem Altan قلیچداراوغلو
 قلیچداراوغلو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.11.2023
اشتراک
در ترکیه، قلیچداراوغلو، رهبر اصلی اپوزیسیون، سمت ریاست حزب خود را از دست داد
به گزارش اسپوتنیک، حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه بامداد امروز یکشنبه اعلام کرد که اعضای این حزب در سی‌وهشتمین کنگره عمومی خود، "اوزگور اُوزل" را به عنوان رئیس جدید این حزب انتخاب کرده اند.
قلیچدار اوغلو نیز با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس ضمن تبریک به رئیس جدید این حزب اعلام کرد: من میراث رهبر بزرگمان آتاتورک را تا امروز با افتخار رهبری کرده ام. و امروز با تصمیم نمایندگان کنگره از سمت ریاست خداحافظی می‌کنم. می‌خواهم از همه کسانی که تا کنون حمایت کرده اند تشکر کنم.
رجب طیب اردوغان - رئیس جمهور ترکیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.11.2023
اردوغان منتظر سفر رئیس جمهور ایران به ترکیه است
قلیچدار اوغلو در سال ۱۹۲۳ میلادی، همزمان با شکل گیری نظام جمهوری ترکیه به دست مصطفی کمال تاسیس شده است. قلیچدار اوغلو در حزب خود، خیلی زود ترقی کرد. او اهل آمار و ارقام و تحلیل حساب و کتاب‌های مالی بود و در جلسات شورای مرکزی حزب، گزارش‌های روشنی از وضعیت اقتصادی کشور ارائه می‌داد و با اعتدال و انعطاف، خیلی زود به کرسی معاونت رهبری حزب دست یافت.
اوزل 49 ساله که حرفه ای داروساز است، در سخنرانی پیروزی خود گفت که قصد دارد بر انتخابات شهرداری که در 31 مارس برنامه ریزی شده است تمرکز کند - مخالفان اکنون در راس شهرداران اکثر شهرهای بزرگ ترکیه هستند. وی خاطرنشان کرد که اولین سفرش به استان زلزله زده هاتای خواهد بود و روز دوشنبه با سران شاخه های احزاب در تمامی 81 استان برای تدوین راهبرد انتخابات جلساتی برگزار خواهد کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала