کنگره آمریکا: درخواست کمک به اوکراین باید جداگانه بررسی شود

© AP Photo / J. Scott Applewhiteنماینده روسیه از فاجعه ناشی از فریب اوکراین توسط آمریکا سخن گفت
نماینده روسیه از فاجعه ناشی از فریب اوکراین توسط آمریکا سخن گفت - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.11.2023
اشتراک
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: درخواست کمک به اوکراین نیازمند بررسی جداگانه نمایندگان می باشد.
به گزارش اسپوتنیک، مایک جانسون رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که درخواست دولت برای کمک به کی یف نیازمند بررسی جداگانه نمایندگان این مجلس می باشد.

جانسون در مصاحبه با Fox News Business اظهار کرد: "ما اوکراین و مشکلات مرزی را احتمالا در یک بسته بررسی خواهیم کرد. ما این کار را بصورت جداگانه (از دیگر درخواستها) انجام خواهیم داد تا بتوانیم بحث ها و مناظره های عمیقی را صورت دهیم. ما در اینجا به اموری می پردازیم که نیازمند اجماع می باشند. فعلا ما چنین اجماعی را در خصوص اوکراین نداریم".

شایان ذکر است که پیشتر دولت جو بایدن درخواست حدود 105 میلیارد دلار سرمایه گذاری برای کمک به اسرائیل و اوکراین و دیگر مسائل را ارائه کرده بود. مجلس نمایندگان آمریکا که توسط حزب جمهوری خواه (حزب رقیب جو بایدن دموکرات) کنترل می شود در پاسخ لایحه ای را برای کمک به اسرائیل برای بررسی جداگانه مطرح نمود. بایدن به نوبه خود قول داده است که در صورتی که در مصوبه مجلس نمایندگان درخواست ها برای ارائه منابع به برای اوکراین و دیگر موضوعات بازتاب داده نشود، از حق وتوی خود در مخالفت با بسته کمکی مجلس نمایندگان استفاده خواهد کرد.
آمریکا قصد دارد سامانه های ضد پهپاد به اوکراین تحویل دهد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.11.2023
اعلام بسته جدید کمک های نظامی آمریکا برای اوکراین در روز جمعه
روسیه در بهار سال گذشته یادداشتی به کشورهای ناتو درباره ارسال تسلیحات به اوکراین ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می‌کنند". سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه دیمیتری پسکوف خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت. لاوروف تصریح کرد که ایالات متحده و ناتو نه تنها با تهیه سلاح، بلکه از جمله با آموزش پرسنل در قلمرو بریتانیا، آلمان، ایتالیا و سایر کشورها مستقیماً در درگیری در اوکراین مشارکت دارند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала