اسرائیلی‌ها وادار به عقب‌نشینی شدند

© Photo / IRNAسید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران
سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.10.2023
اشتراک
رئیسی: اگر مقصود آن است که گروه‌های مقاومت هر اقدامی که می‌کنند با دستور جمهوری اسلامی است، خیر، این‌گونه نیست و آنها در تشخیص، تصمیم و اقدام مستقل عمل می‌کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی "الجزیره"، آیت الله سید ابراهیم رئیسی با اشاره به هجوم زمینی رژیم صهیونیستی به غزه تصریح کرد که صهیونیست‌ها در اقدامی بی‌سابقه و گسترده از هوا، دریا و زمین به غزه حمله کردند، اما به‌رغم برخورداری از حمایت مالی و تسلیحاتی آمریکا و چند کشور اروپایی.
وی در ادامه افزود: "این ناکامی و عقب‌نشینی دومین شکست صهیونیست‌ها از مقاومت پس از شکست طوفان الاقصی بود که شکست دوم از اولی بسیار بزرگ‌تر و سنگین‌تر نیز بود چرا که در شکست اول مدعی غافلگیری بودند، اما در شکست دوم خودشان با ارتش تا بن دندان مسلح به غزه حمله کردند و جریان مقاومت آنها را وادار به عقب‌نشینی کرد؛ این رخداد یک پیروزی بزرگ دیگر به نام ملت فلسطین رقم زد.
اما اگر مقصود آن است که گروه‌های مقاومت هر اقدامی که می‌کنند با دستور جمهوری اسلامی است، خیر، این‌گونه نیست و آنها در تشخیص، تصمیم و اقدام مستقل عمل می‌کنند. این رویه تا کنون این‌گونه بوده و بعد از این نیز این‌گونه خواهد بود.
مسئله فلسطین، مسئله اول جهان اسلام و آزادی قدس شریف موضوع مهم و محوری برای امت اسلامی است و همواره باید به عنوان مهم‌ترین موضوع و دغدغه همه کشورهای اسلامی مورد توجه قرار گیرد.
غزه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.10.2023
ریاض درباره پیامدهای حمله اسرائیل به غزه به آمریکا هشدار داد
از آنجا که ارتباطات و تماس‌های ما با کشورهای اسلامی برای ایجاد همگرایی و همکاری حول مسئله بسیار با اهمیت فلسطین ضرورت داشت، از ابتدای این قضیه تلاش‌ها و فعالیت‌های سیاسی و دیپلماتیک در این زمینه را آغاز کردیم که حتما در نزدیک کردن نگاه‌ها به یکدیگر بسیار موثر بوده و بعد از این هم تاثیر خواهد داشت.
امروز ضرورت آتش‌بس فوری در غزه، شکستن محاصره این منطقه و امدادرسانی به مردم مظلوم آن مورد اهتمام همگان است و درباره آن تردیدی وجود ندارد و با این همکاری، هم‌اندیشی و تبادل پیام‌ها میان سران کشورهای اسلامی، این مطالبات که مورد اتفاق جهان اسلام است، سریعا باید حاصل شود.
علاوه بر این، نتایج رای‌گیری در مجمع عمومی سازمان ملل در این رابطه که جز چند کشور معدود در کنار آمریکا، مورد تایید همه کشورهای جهان بود، موید آن است که از یک سو خواست و اراده تمام کشورها و ملت‌های جهان توقف فوری این جنایات، آتش‌بس و امدادرسانی سریع به مردم غزه است و از سوی دیگر نشان می‌دهد، رژیم صهیونیستی تنها جنایتگر عرصه کشتار کودکان و زنان مظلوم غزه نیست، بلکه آمریکا و این چند کشور اروپایی که در حمایت از این رژیم بیانیه هم به امضا رسانده‌اند در این جنایات هولناک شریک و سهیم هستند و باید هم در برابر خدا و هم در برابر وجدان‌های بیدار و ملت‌های خود پاسخگو باشند.
ایران حمایت از گروه‌های مقاومت را وظیفه خود می‌داند، اما همانطور که پیشتر اشاره شد گروه‌های مقاومت در تشخیص، تصمیم و اقدام خود مستقل هستند.‌ به عکس باید از کشورهایی که از فلسطینیان حمایت نمی‌کنند، سوال کرد که چرا از مردمی که در دفاع مشروع از کشور و وطن‌شان کشته می‌شوند حمایت و دفاع نمی‌کنید؟ آنها باید جواب بدهند که چگونه آمریکا با همه توان به رژیم صهیونیستی کمک کرده و چندین مقام اروپایی که از زوال و اضمحلال این رژیم احساس خطر کرده‌اند در حمایت از آن حتی به سرزمین‌های اشغالی می‌روند، اما شما در دفاع از مظلومیت ملت فلسطین به وظیفه خود عمل نمی‌کنید؟
حملات اسرائیل به غزه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.10.2023
گفتگوی حماس و ایران در مورد جلوگیری از "جنایت اسرائیل"
ما بارها اعلام کردیم که از جریان مقاومت فلسطین حمایت و دفاع می‌کنیم و معتقدیم نه فقط ما، بلکه همه کشورهای جهان اسلام و همه کشورهای مستقل دنیا که تحت سیطره آمریکا نیستند باید از جریان مقاومت فلسطین حمایت و دفاع کنند.
پاسخ پیام‌های آمریکایی‌ها که توسط گروه‌های مقاومت و به صورت علنی داده شده، اما عجیب آن است که آمریکایی‌ها به دیگران بگویند اقدامی نکنید و خودشان تمام تسلیحات و تجهیزات و امکانات مورد نیاز صهیونیست‌ها برای جنایتگری در غزه را آن‌هم در مقابل چشم مردم دنیا فراهم کنند.
جمهوری اسلامی در عین حال که برای گروه‌های مقاومت تصمیم نمی‌گیرد از آنها حمایت خواهد کرد و این حمایت کاملا عاقلانه، عادلانه و بر اساس اصول انسانی و اسلامی است.
محاسبات آمریکایی‌ها چه در افغانستان و عراق و چه در دیگر نقاط دنیا، همواره غلط بوده است، چرا که تصور دارند که با زور می‌توان بر مردم دنیا حکومت کرد. امروز و در جنگ اراده‌ها در یک سو ملتی تحت ستم و ظلم و بیداد رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها قرار گرفته و در سوی دیگر مستکبرین، ظالمان و فرعونیان زمان یعنی آمریکا، رژیم صهیونیستی و چند کشور اروپایی قرار دارند و تردید نداریم در این جنگ اراده پولادین ملت فلسطین پیروز خواهد بود و ‌آینده از آن فلسطین و مردم فلسطین است".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала