عضو هیئت حماس به اسپوتنیک: در سفر مسکو درباره چنان آینده منطقه گفتگو کردیم که مغایر تصور آمریکا باشد

© Sputnik / Alexander Natruskin /  مراجعه به بانک تصاویر موسی ابومرزوک، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس و رئیس بخش سیاست خارجی این جنبش
موسی ابومرزوک، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس و رئیس بخش سیاست خارجی این جنبش - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.10.2023
اشتراک
اعضای هیئت جنبش فلسطینی حماس در سفر به مسکو در مورد آینده منطقه، متفاوت از آنچه که آمریکا ترسیم می کند، گفت و گو کردند.
موسی ابومرزوک، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس و رئیس بخش سیاست خارجی این جنبش در مصاحبه با اسپوتنیک این مطلب را اعلام نمود.
موسی ابومرزوک گفت:" ما به دعوت وزارت خارجه روسیه به مسکو آمدیم... جلساتی در وزارت امور خارجه برگزار کردیم، درباره همه چیز مربوط به مشکل فلسطین صحبت کردیم و اینکه چگونه با هم آینده را برای کل منطقه و بشریت تعیین می کنیم، آینده ای از که متفاوت از آینده ای باشد که ایالات متحده آمریکا ترسیم می کند".
کرملین مسکو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.10.2023
کرملین: حماس "برنامه کرملینی" در مسکو ندارد
به عقیده وی، دعوت از حماس برای دیدار از روسیه در جریان درگیری‌های کنونی "پیامی به تمام جهان بود که روسیه جنبش حماس را تروریستی نمی‌داند بلکه جنبشی آزادی‌بخش می داند که از منافع مردم خود دفاع می‌کند و جنگی برای عدالت به راه انداخته است".
موسی ابومرزوک خاطرنشان کرد:" این جنگ توسط غرب، آمریکا، انگلیس و فرانسه آغاز شد و اسرائیل با اقدامات خود در قبال قدس، کرانه باختری اردن، محاصره غزه و رفتارش با اسرای فلسطینی، همه شرایط را برای این جنگ ایجاد کرد".
موسی ابومرزوک، یکی از اعضای دفتر سیاسی و رئیس بخش سیاست خارجی جنبش حماس گفت: طرح انتقال اجباری فلسطینیان از نوار غزه به شبه جزیره سینا در همسایگی مصر امکان پذیر نیست.
وی افزود: آنها در نبرد در مرزهای غزه شکست خوردند و اکنون نیز در نبرد بر سر آوارگی اجباری شکست خورده اند. در نبرد اول غرب به حمایت از آنها شتافت و در نبرد دوم با کل منطقه وارد تقابل شدند زیرا منطقه قطعاً دچار آوارگی اجباری خواهد شد.
ابومرزوک گفت: جنبش فلسطینی حماس آماده آزادی همه غیرنظامیان اسیر شده است، اما بمباران شدید نوار غزه این اجازه را نمی‌دهد، خروج گروگان‌ها بدون آتش‌بس اسرائیل غیرممکن است.
این مقام در ادامه گفت: ما آماده آزادی همه غیرنظامیان هستیم، اما به وضوح به آنها گفته‌ایم که شرایط روی زمین اجازه این کار را نمی‌دهد. بمباران شدید، قتل عام و ویرانی وجود دارد. ما در مورد تخریب 250 هزار واحد مسکونی و کشتار مردم صحبت می‌کنیم. بیش از هفت هزار نفر، حدود سه هزار کودک. آنها همه چیز، مردم و زیرساخت ها را بمباران می کنند و حرکت به سادگی غیرممکن است، ما نمی توانیم نجات جان آنها را تضمین کنیم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала