برنامه غرب برای خروج از چاه اوکراین با طناب خاورمیانه

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг отвечает на вопросы журналистов после заседания Совета Россия - НАТО в Брюсселе
Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг отвечает на вопросы журналистов после заседания Совета Россия - НАТО в Брюсселе - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.10.2023
اشتراک
رسانه: ایالات متحده می تواند از شرایط در غزه برای سرپوش گذاشتن بر شکست در اوکراین استفاده کند.
به گزارش اسپوتنیک، نشریه SVT در مقاله ای نوشته ات که ایالات متحده آمریکا می تواند از تشدید درگیری های عربی اسرائیلی استفاده کند تا بر شکست در اوکراین سرپوش بگذارد.

در این مطلب آمده است: "در حال حاضر توجه رسانه ها بر روی حوادث در اسرائیل متمرکز می باشد و نه اوکراین. و این به نفع برخی ها می باشد، زیرا درگیری اوکراین برای غرب تبدیل به شکستی بزرگ شده است".

نویسنده این مقاله معتقد است که از آنجایی که در خاورمیانه امکان تشدید درگیری ها وجود دارد، به شرایط در این منطقه توجه بیشتری خواهد شد. به این دلیل برای ایالات متحده و ناتو وقت آن می رسد که تمرکز منابع خود را جابجا نمایند.

در این مقاله اذعان شده است: "اگر این امر را یک ضوروت فوری ارائه کرد، چشم پوشی از اوکراین قابل بخشش تر به نظر خواهد آمد. این اتفاق عملا هم رخ داده است".

Российский и американский флаги - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.10.2023
سفارت آمریکا: واشنگتن خواهان از سرگیری گفتگو با روسیه در مورد کنترل تسلیحات است
ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین پیشتر در مصاحبه با شبکه France 2 اعلام کرده بود که تشدید تنش در اسرائیل این خطر را دارد که توجهات جامعه بین الملل از درگیری در اوکراین منحرف شود. بنا بر اطلاعات نشریه Axios، ایالات متحده آمریکا قصد دارد ده ها هزار موشک توپخانه ای را که قبلا برای اوکراین در نظر گرفته شده بودند را به دولت یهود ارسال نماید.
صبح روز هفتم اکتبر، اسرائیل در چارچوب عملیات طوفان الاقصی که توسط شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس اعلام شد، مورد حمله موشکی بی‌سابقه‌ای از نوار غزه قرار گرفت. علاوه بر این، پس از حملات موشکی گسترده، جنگنده های این سازمان به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند. در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را علیه حماس در نوار غزه آغاز کردند. چند روز پس از حمله، ارتش اسرائیل کنترل تمام شهرک‌های نزدیک مرز غزه را به دست گرفت و حملات هوایی به اهدافی از جمله غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت به حالت تعلیق درآمد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала