رسانه ها توضیح دادند که چگونه اسرائیل به دنبال نابودی حماس قبل از عملیات در غزه است

© AFP 2023 / Jalaa Mareyنیروهای اسرائیلی
نیروهای اسرائیلی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.10.2023
اشتراک
نیروی هوایی اسرائیل قصد دارد حماس را قبل از عملیات زمینی در غزه نابود کند
به گزارش اسپوتنیک، جروزالم پست به نقل از سرلشکر تومر بار، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل گزارش داد که نیروی هوایی اسرائیل به دنبال آن است که جنبش حماس فلسطینی را پیش از آغاز عملیات زمینی ارتش اسرائیل در نوار غزه از بین ببرد.
این نشریه به نقل از بارا گفت: "نقش ما این است که با نیروهای زمینی خود ملاقات کنیم و به آنها بگوییم که "دشمنی که قرار است با آن روبرو شوید، قبلاً با ما ملاقات کرده است."
خاطرنشان می شود که سخنان سرلشکر به این معنی است که نیروی هوایی می خواهد دست به کار شود و قبل از ورود نیروهای زمینی به نبرد، حماس را نابود کنید.
این روزنامه همچنین به نقل از هرزی هالوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل اشاره کرد که حماس به خوبی برای حمله احتمالی اسرائیل به نوار غزه آماده است و همچنین یادآور شد که این منطقه پرجمعیت است.
صبح روز هفتم اکتبر، اسرائیل مورد حمله موشکی بی‌سابقه‌ای از نوار غزه قرار گرفت. پس از گلوله باران گسترده، جنگجویان حماس وارد مناطق مرزی در جنوب کشور یهودی شدند. شاخه نظامی جنبش فلسطین از عملیات سیل الاقصی خبر داد.
استقرار نیروی ضد هوایی امریکا در خاورمیانه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.10.2023
رئیس پنتاگون از استقرار نیروهای دفاع هوایی آمریکا در خاورمیانه خبر داد
در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل از آغاز عملیات شمشیرهای آهنین در نوار غزه خبر دادند. چند روز پس از حمله، ارتش اسرائیل کنترل تمام شهرک‌های نزدیک مرز غزه را به دست گرفت و حملات هوایی علیه اهداف از جمله غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. علاوه بر این، اسرائیل محاصره کامل غزه را اعلام کر و تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت به حالت تعلیق درآمد.
بر اساس آخرین داده ها، در نتیجه تهاجم جنگنده های فلسطینی و گلوله باران بیش از 1.3 هزار شهروند اسرائیلی و سایر کشورها از جمله حداقل 20 روس کشته شدند. در غزه تقریبا 4.4 هزار نفر قربانی اقدامات تلافی جویانه شدند و بیش از 13 هزار نفر مجروح شدند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала