رئیس پنتاگون از استقرار نیروهای دفاع هوایی آمریکا در خاورمیانه خبر داد

© Photo / Public domain/U.S. Air Force/SSgt Daniel Owenاستقرار نیروی ضد هوایی امریکا در خاورمیانه
استقرار نیروی ضد هوایی امریکا در خاورمیانه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.10.2023
اشتراک
آستین: ایالات متحده گردان های تاد و گردان های پاتریوت را در خاورمیانه مستقر می کند.
به گزارش اسپوتنیک، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای در وب‌سایت پنتاگون گفت، واشنگتن یک باتری از سامانه دفاع موشکی تاد و گردان‌های دیگری از سامانه‌های موشکی ضد هوایی پاتریوت را در خاورمیانه مستقر خواهد کرد.
آستین گفت: "من استقرار باتری ترمینال دفاع از ارتفاع بالا (THAAD) و همچنین گردان‌های پاتریوت اضافی را در مکان‌هایی در سراسر منطقه خاورمیانه فعال کرده‌ام تا حفاظت از نیروهای آمریکایی را تقویت کنم.
علاوه بر این، رئیس وزارت دفاع تصریح کرد که دستور آماده سازی برای استقرار نیروهای اضافی "به منظور افزایش آمادگی و توانایی واکنش سریع در صورت لزوم" را صادر کرده است.
درگیری بین اسرائیل و حماس
صبح روز هفتم اکتبر، اسرائیل مورد حمله موشکی بی‌سابقه‌ای از نوار غزه قرار گرفت. پس از گلوله باران گسترده، جنگجویان حماس وارد مناطق مرزی در جنوب کشور یهودی شدند. شاخه نظامی جنبش فلسطین از عملیات سیل الاقصی خبر داد.
در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل از آغاز عملیات شمشیرهای آهنین در نوار غزه خبر دادند. چند روز پس از حمله، ارتش اسرائیل کنترل تمام شهرک‌های نزدیک مرز غزه را به دست گرفت و حملات هوایی علیه اهداف از جمله غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. علاوه بر این، اسرائیل محاصره کامل غزه را اعلام کر و تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت به حالت تعلیق درآمد.
غزه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.10.2023
ترکیه: بحران در نوار غزه می تواند منجر به یک جنگ گسترده شود
بر اساس آخرین داده ها، در نتیجه تهاجم جنگنده های فلسطینی و گلوله باران بیش از 1.3 هزار شهروند اسرائیلی و سایر کشورها از جمله حداقل 20 روس کشته شدند. در غزه تقریبا 4.4 هزار نفر قربانی اقدامات تلافی جویانه شدند و بیش از 13 هزار نفر مجروح شدند.
همانطور که دانیل هاگاری، سخنگوی نیروهای دفاعی اسرائیل روز شنبه گفت، حماس 210 نفر را در نوار غزه گروگان گرفته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала