واکنش زاخارووا به سخنان بایدن درباره کمک به اوکراین به عنوان "سرمایه گذاری"

© Sputnik / The Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation /  مراجعه به بانک تصاویر ماریا زاخاووا
ماریا زاخاووا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.10.2023
اشتراک
ماریا زاخارووا، سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه، درباره سخنان جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا که کمک به اوکراین را "سرمایه گذاری هوشمندانه" خواند، اظهار داشت که واشنگتن مدت هاست که جهان را فریب داده و در پشت مبارزه برای آزادی و دموکراسی پنهان شده است.
به گزارش اسپوتنیک، بایدن روز پنجشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به ملت آمریکا ، کمک به اوکراین و اسرائیل را "سرمایه گذاری هوشمندانه" خواند که برای نسل های آینده و منفعت سود دارد.
زاخارووا در کانال تلگرام خود نوشت:" بایدن کمک به اوکراین را یک "سرمایه گذاری هوشمندانه" خواند که سود و منفعت را برای نسل های آینده به ارمغان می آورد. قبلاً آنها آن را "مبارزه برای آزادی و دموکراسی" می نامیدند. اکنون معلوم شده است که این فقط یک محاسبه است. همیشه همین طور بوده است. آنها فقط دنیا را فریب دادند و پشت ارزش هایی پنهان شدند که برای واشنگتن وجود ندارد."
سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که جنگ‌ها همیشه برای ایالات متحده یک "سرمایه گذاری معقول" بوده است، زیرا در خاک آمریکا رخ نداده است و واشنگتن هرگز نگران هزینه‌های دیگران نبوده است.
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.10.2023
بایدن کمک به اوکراین را "سرمایه گذاری معقولانه" خواند
زاخارووا تأکید کرد: "همانطور که می گویند، در این هیچ چیز شخصی نیست و فقط تجارت مطرح است".
"اکنون در مورد سود سهام. همانطور که الیور وندل هولمز جونیور، قاضی دیرینه دیوان عالی ایالات متحده یک قرن پیش خاطرنشان کرد: تکامل یک انسان با او می‌میرد، درست همانطور که فضایل او از حافظه محو می‌شود، اما سود سهام او به فرزندانش می رسد زنده می مانند و یادش را سبز نگه می دارند." او افزود: "ظاهراً همه چیز برای کسانی که این گونه درباره سودهای ناشی از خونریزی قضاوت می کنند، مرده و ناپدید شده است".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала