وزیر فلسطینی: حمله به بیمارستان ما را به دوران قرون وسطی می برد

© AFP 2023 / Mohammed Abedوزیر فلسطین: حمله به بیمارستان ما را به قرون وسطی می برد
وزیر فلسطین: حمله به بیمارستان ما را به قرون وسطی می برد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.10.2023
اشتراک
اختصاصی
حاتم البکری، وزیر اوقاف و امور مذهبی فلسطین به اسپوتنیک گفت: جنایات اسرائیل علیه مردم ما همچنان ادامه دارد و اوج آن حمله به بیمارستان باپتیستی است. این حمله جنایتکارانه و وحشیانه که منجر به خونریزی های گسترده برای مردم فلسطین شد، نشان می دهد که این قدرت اشغالگر چقدر جنایتکار است و با مردم بی دفاع چقدر رفتار وحشیانه و نفرت انگیز دارد.
به گزارش اسپوتنیک، وی افزود: "اسرائیل جنگ آشکاری را علیه مردم ما در نوار غزه آغاز کرده است. او به ساختمان های دولتی و غیرنظامی، ساختمان های مسکونی و اکنون یک بیمارستان حمله کرد. این یک حمله بی سابقه و یک قتل فجیع است.
اجساد پاره پاره زنان و کودکان به ما حاکی از بازگشت بشریت به دوران تفتیش عقاید و به دوران وحشیانه ای است که جنگ های خشونت باری روی داد و تاریکی و شر بر جهان حاکم بود. همه اینها را در حمله به بیمارستان دیدیم."
وزیر فلسطینی، ملت فلسطین و جامعه جهانی را به اتحاد فراخواند. اعراب و بقیه جهان می توانند به این جنگ که کل نوار غزه را ویران کرده است، پایان دهند.
ساختمان وزارت خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.10.2023
وزارت خارجه روسیه به حمله بیمارستان در غزه واکنش نشان داد
وی گفت امیدوارم اعراب و بقیه جهانیان بتوانند به این جنگ که کل نوار غزه را ویران کرده، پایان دهند.
پس از نفوذ مسلحانه شبه نظامیان حماس از نوار غزه به خاک اسرائیل، اوضاع در خاورمیانه به شدت رو به وخامت گرائیده است. حماس این حمله را پاسخی به اقدامات مقامات اسرائیلی علیه مسجد الاقصی در اورشلیم اعلام کرده است. اسرائیل محاصره کامل نوار غزه را اعلام و حملات خود را به آنجا و برخی از مناطق در لبنان و سوریه را آغاز کرده است.
دوازدهمین روز از تنش جدی میان اسرائیل و فلسطین در حالی آغاز شد که تمام نگاه های جهانیان به حادثه تلخ بمباران بیمارستان الاهلی در غزه دوخته شده است، جایی که تعداد زیادی از مردم غیرنظامی جان خود را از دست داده اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала