گزارش و تحلیل

خاخام حمامی لاله زار: اگر جنگ به حق باشد هم، حمله به بیمارستان کاملاً محکوم است

© Photo / IRNAخاخام حمامی لاله زار
خاخام حمامی لاله زار - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.10.2023
اشتراک
اختصاصی
در پی حمله شب گذشته رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی تاکنون بیش از ۸۰۰ شهید و هزاران مجروح بر جای مانده، این جنایت واکنش‌های گسترده‌ای را در سطح جهان علیه اقدامات رژیم صهیونیستی برانگیخت.
سکینه سادات پاد دستیار رئیس جمهور ایران در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی در این زمینه به خبرنگار اسپوتنیک در تهران گفت:
جنایتی که دیشب رخ داد مطابق تمامی اسناد بین‌المللی از جمله کنوانسیون چهارم ژنو که سال ۱۹۴۸ تصویب شد محکوم است، در شرایط جنگی به صورت اتومات این قوانین و قواعد بلافاصله باید اجرا شود اما اقدامات رژی صهیونیستی مصداق جنایت علیه بشریت است.
اقدام شب گذشته رژیم صهیونیستی نوعی اقرار به غیر مشروع بودن خود است در حالیکه هر رژیم مشروعی در جهان امروز حتماً خود را به قوانین بین‌المللی مقید می‌داند اما اینکه رژیم صهیونیستی به این راحتی نقض حقوق بشردوستانه می‌کند مهم ‌ترین سندی است بر آنکه این رژیم غیر مشروع است و تابع هیچ کدام از قوانین دولت‌ها و ملت‌های متمدن نیست.
وی افزود:
ارتکاب چنین جنایات هولناکی در منطق حقوق بین‌الملل، منطق انسانیت و تمامی ادیان توحیدی پذیرفته نیست و اگر صف‌ بندی در نظر بگیریم از شب گذشته کسانی که هنوز صفی برای خود مشخص نکرده بودند، متوجه چهره جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و حامیان این رژیم شدند.
از شب گذشته صف‌بندی جدیدی در جهان رخ داده و قطعاً رژیم صهیونیستی در جنایت دیشب به تنهایی اقدام نکرده؛ محور شرارت، جنگ طلب و ضد انسانی مانند آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی که کماکان با وقاحت تمام در کنار رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌اند و مهر تایید بر کودک کشی زدند در این جنایت دخیل بودند.
خاخام حمامی لاله زار، ریاست دارالشرع مرکزی کلیمیان ایران نیز ضمن محکومیت شدید اقدامات رژیم صهیونیستی گفت:
جنایاتی که رژیم صهیونیستی طی ۱۰ روز اخیر آغاز کرده که با بمباران و کشتار کورکورانه و هدف قرار دادن منازل، مساجد و مراکز درمانی بوده مسلماً از دیدگاه ما محکوم است.
کنیسه تهران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.10.2023
گزارش و تحلیل
محکومیت جنایات اسرائیل توسط ریاست دارالشرع مرکزی کلیمیان ایران
در بیمارستان ‌ها افراد ناتوان، بیمار، زنان و کودکان پناه گرفته ‌اند و هدف قرار دادن بیمارستان‌ها نه تنها توسط هر یهودی و دین باوری بلکه توسط هر انسان آزاده‌ای محکوم است؛ طبق قوانین دینی و بین‌المللی بیمارستان ‌ها مراکزی هستند که مصون هستند حتی اگر جنگ به حق باشد این اقدام کاملاً محکوم است و مشابه سایر اقداماتی که رژیم صهیونیستی داشته توسط یهودیان و تمام انسان‌های آزاده محکوم میشود، ما خواستار آن هستیم که با پیگیری دولت‌ها و مجامع بین المللی این سکوت شکسته شود و صلح و آرامش در منطقه برقرار شود.
وی ضمن تاکید بر اهمیت توقف جنایات رژیم صهیونیستی به عنوان یک پزشک برای کمک رسانی به غزه اعلام آمادگی کرد و اظهار داشت:
جامعه یهودیان بیش از ۷۰ سال است که در چهار راه سیروس بیمارستان خیریه‌ای را داشتند که قدیمی‌ترین بیمارستان خیریه موجود در تهران است از زمان انقلاب این بیمارستان در خدمت مجروحین انقلاب و پس از آن مجروحین جنگ تحمیلی و بارها در خدمت مجروحین فلسطینی و لبنانی که بر اثر جنایات رژیم صهیونیستی آسیب دیده بودند قرار می‌گرفت.
جزو اصول پزشکی است که یک پزشک تنها به بیمار خود توجه می‌کند و هیچ نیازی به مطلع شدن از دین، نژاد، مذهب و یا باور او نیست؛ جامعه پزشکان یهودی ایران به طور کامل آمادگی دارند تا برای کمک رسانی به مردم غزه اقدام کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала