تمامی بیمارستان های اصلی نوار غزه تخریب شده اند

© Sputnik / Тарек Алиян /  مراجعه به بانک تصاویر نتایج حملات اسرائیل در غزه
نتایج حملات اسرائیل در غزه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.10.2023
اشتراک
وزیر بهداشت فلسطین: در نتیجه حملات ارتش اسرائیل تمامی بیمارستان های اصلی در نوار غزه تخریب شده اند.
میل الکیلا وزیر بهداشت فلسطین در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که تمامی بیمارستان های اصلی در نوار غزه در نتیجه بمباران های دائمی اسرائیل در طول هفته گذشته به شکل کامل و یا بخش هایی از آنها تخریب شده اند.

این مقام فلسطینی تاکید کرد: "بیمارستان بیت الحنون که تنها بیمارستان در شمال شرق این استان است، بمباران شده است، بیمارستان کودکان الدوره نیز تحت بمباران با استفاده از بمب های حاوی فسفر سفید که در سطح بین المللی ممنوعه می باشند، قرار گرفته است. بخش هایی از بیمارستان اندونزیایی، بیمارستان بزرگ الشفره و بیمارستان مرکزی نوار غزه تخریب شده اند. سایر نهاد های درمانی نیز از کار افتاده اند. منابع بهداشتی در آستانه تمام شدن قرار دارند".

الکیلا افزود: "نیمی از کشته شدگان بمباران کور غزه زنان و کودکان می باشند. در غزه هیچ مایحتاجی برای زندگی وجود ندارد. پناهگاه ها و بیمارستان ها پر شده اند".

Палестинцы показывают жестами V во время перемещения в более безопасные районы города Газа после израильских авиаударов - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.10.2023
ساکن نوار غزه: ما از گرسنگی می میریم، اما نمی شکنیم!
وی شرایط انسانی در نوار غزه را با در نظر گرفتن اینکه تعداد جانباختگان در نتیجه بمباران های اکثر مناطق نوار غزه توسط اسرائیل از 1900 نفر فرا تر رفته است، "حمام خون" توصیف کرد.
وزیر بهداشت فلسطین در خصوص ورود کمک های بین المللی، ورود هواپیمای اردنی، سه هواپیما از امارات متحده عربی و نیز 106 بسته از جانب مصر و سازمان جهانی بهداشت به مرز نوار غزه را تایید کرد، اما به گفته وی ارسال این کمک های بشردوستانه بدلیل محاصره نوار غزه توسط اسرائیل غیر ممکن می باشد.

الکیلا در خصوص امکان شیوع بیماری های شیوع دار در نوار غزه و در نتیجه کمبود دارو هشدار داد. وی از جامعه جهانی خواست که "بی درنگ دخالت کند تا از بمباران های کور افراد غیر نظامی غیر مسلح و بیمارستان ها جلوگیری شده و از کادر درمانی دفاع شود، زیرا حملات به ماشین های اورژانس تمامی قوانین بین المللی و توافقات را نقض می نمایند".

گفتنی است، صبح روز شنبه 7 اکتبراسرائیل مورد حمله موشکی بی سابقه ای از سمت نوار غزه قرار گرفت. سرویس مطبوعاتی ارتش اسرائیل اعلام کرد که بیش از 3 هزار موشک شلیک شده است. علاوه بر این، جنگنده های حماس پس از حملات موشکی گسترده، به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند.
شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس روز شنبه از عملیات طوفان الاقصی علیه اسرائیل خبر داد. ارتش اسرائیل از آغاز عملیات آهنین علیه حماس در نوار غزه خبر داد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، در خطاب به ملت، اعلان جنگ کرد و گفت کشور در وضعیت جنگی قرار دارد و دستور بسیج گسترده صادر شده است. ارتش اسرائیل در حال پاکسازی مناطق پرجمعیت است. اسرائیل در مقیاس وسیع و همچنین با روش های نسبتاً بی رحمانه پاسخ می دهد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت در نوار غزه به حالت تعلیق درآمد.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین این درگیری خواسته است تا خصومت ها را متوقف کنند. بر اساس موضع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه منحصراً بر اساس فرمول "دو دولت" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در مرزهای 1967 با پایتخت آن در بیت المقدس شرقی را فراهم می کند.
مناقشه فلسطین و اسرائیل که به منافع ارضی طرفین مربوط می شود، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور اسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما فقط کشور اسرائیل ایجاد شد. اسرائیل ضمن اعلام موافقت با اصل دو دولتی، سرزمین های فلسطین را به طور کامل آزاد نکرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала