آمریکا هیچ سندی از دست داشتن ایران در حملات حماس ندارد

© REUTERS / Jim Bourgتلاش زن آمریکایی برای ورود به کاخ سفید نافرجام ماند
تلاش زن آمریکایی برای ورود به کاخ سفید نافرجام ماند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.10.2023
اشتراک
کاخ سفید هیچ سندی دال بر دست داشتن ایران در حملات حماس علیه اسرائیل پیدا نکرده است.
به گزارش اسپوتنیک، جان کربی مسئول هماهنگی ارتباطات راهبردی کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد که ایالات متحده همچنان هیچ سندی دال بر دست داشتن جمهوری اسلامی ایران در حملات حماس به اسرائیل در دست ندارد.

کربی در کنفرانسی مطبوعاتی اذعان کرد: "هیچ سند مستقیمی مبنی بر اینکه ایران به هر شکلی شریک این حملات بوده، وجود ندارد".

کربی افزود که مقامات آمریکایی به ارزیابی دقیق شرایط در خصوص دخالت احتمالی تهران ادامه خواهند داد.
امیرعبداللهیان السودانی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.10.2023
ایران: همه چیز به اقدامات اسرائیل بستگی دارد
گفتنی است، صبح روز شنبه 7 اکتبر اسرائیل مورد حمله موشکی بی سابقه ای از سمت نوار غزه قرار گرفت. سرویس مطبوعاتی ارتش اسرائیل اعلام کرد که بیش از 3 هزار موشک شلیک شده است. علاوه بر این، جنگنده های حماس پس از حملات موشکی گسترده، به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند.
شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس روز شنبه از عملیات طوفان الاقصی علیه اسرائیل خبر داد. ارتش اسرائیل از آغاز عملیات آهنین علیه حماس در نوار غزه خبر داد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، در خطاب به ملت، اعلان جنگ کرد و گفت کشور در وضعیت جنگی قرار دارد و دستور بسیج گسترده صادر شده است. ارتش اسرائیل در حال پاکسازی مناطق پرجمعیت است.
مناقشه فلسطین و اسرائیل که به منافع ارضی طرفین مربوط می شود، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور اسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما فقط کشور اسرائیل ایجاد شد. اسرائیل ضمن اعلام موافقت با اصل دو دولتی، سرزمین های فلسطین را به طور کامل آزاد نکرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала