عدم تصویب قطعنامه آمریکا و اسرائیل در شورای امنیت در مورد مناقشه فلسطین و اسرائیل

© AFP 2023 / Drew Angerer/Getty Imagesشورای امنیت سازمان ملل متحد
شورای امنیت سازمان ملل متحد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.10.2023
اشتراک
حماس موضع روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد مناقشه فلسطین و اسرائیل را مورد ارزیابی قرار داد.
به گزارش اسپوتنیک، موسی ابومرزوق عضو دفتر سیاسی حماس در مصاحبه با الجزیره اظهار داشت که جنبش فلسطینی حماس موضع روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد مناقشه فلسطین و اسرائیل را شایسته می داند. روسیه اجازه نداد آمریکا و اسرائیل قطعنامه خود را در شورای امنیت پیش ببرند.
گفتنی است، صبح روز 7 اکتبر 2023 میلادی (شنبه) اسرائیل مورد حمله موشکی بی سابقه ای از سمت نوار غزه قرار گرفت. سرویس مطبوعاتی ارتش اسرائیل اعلام کرد که بیش از 3 هزار موشک شلیک شده است. علاوه بر این، جنگنده های حماس پس از حملات موشکی گسترده، به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند.
شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس روز شنبه از عملیات طوفان الاقصی علیه اسرائیل خبر داد. ارتش اسرائیل از آغاز عملیات آهنین علیه حماس در نوار غزه خبر داد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، در خطاب به ملت، اعلان جنگ کرد و گفت کشور در وضعیت جنگی قرار دارد و دستور بسیج گسترده صادر شده است. ارتش اسرائیل در حال پاکسازی مناطق پرجمعیت است.
به نقل از داده‌های وزارت بهداشت گزارش می‌دهد که تعداد ساکنان اسرائیلی که در جریان تشدید درگیری‌های فلسطینی و اسرائیلی زخمی شده‌اند به ۲۳۱۵ نفر افزایش یافته است.به گزارش شبکه خبری آی 24، در حال حاضر تعداد کشته‌شدگان اسرائیلی‌ها از 700 نفر فراتر رفته است.
وزارت بهداشت غزه گزارش داد که تعداد کشته‌شدگان حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه به 436 نفر از جمله 91 کودک و حدود 2300 زخمی رسیده است.
Официальный представитель госдепартамента США Джон Кирби на пресс-конференции в Пентагоне - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.10.2023
واشنگتن: اطلاعاتی دال بر دخالت ایران در حمله حماس به اسرائیل نداریم
گردان های القسام (شاخه نظامی حماس) اعلام کردند که ده ها سرباز و افسر اسرائیلی را اسیر کرده اند.
میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه به اسپوتنیک گفت: روسیه از اسرائیل و فلسطین می خواهد آتش بس را اعلام کنند و به پشت میز مذاکره بازگردند.
میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در این خصوص گفت که روسیه از اسرائیل و فلسطین می خواهد آتش بس اعلام کنند و به پشت میز مذاکره بازگردند. واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت که در نشست غیرعلنی شورای امنیت درباره درگیری فلسطین و اسرائیل، روسیه خواستار توقف فوری درگیری‌ها و گذار به مذاکرات اساسی شد.
به گزارش هاآرتص، تعداد کشته‌شدگان اسرائیلی‌ها در نتیجه تشدید درگیری‌های اسرائیل و فلسطین به 900 نفر رسید.
بر اساس آخرین داده های بهداشتی فلسطین، تعداد کشته شدگان حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به 687 نفر افزایش یافت.
مناقشه فلسطین و اسرائیل، مرتبط با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور - اسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما فقط اسرائیل ایجاد شد. اسرائيل ضمن اعلام موافقت با اصل دو دولت، تا کنون اراضي فلسطين را به طور كامل آزاد نكرده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала