تأیید فرانسه بر نشت تسلیحات آمریکایی از اوکراین به خاورمیانه

© Ekaterina Pokrovskyفرانسه
فرانسه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.10.2023
اشتراک
فلوریان فیلیپات، رهبر حزب میهن پرستان فرانسه: ما هشدار داده بودیم!
به گزارش اسپوتنیک، فلوریان فیلیپات، رهبر حزب میهن پرستان فرانسه در صفحه خود در شبکه اجتماعی X (توئیتر سابق) اعلام کرد که مسیر تسلیحات آمریکایی برای اوکراین به خاورمیانه ختم شد و که در درگیری‌های خونین مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی افزود: "ما هشدار داده بودیم! ما گفته بودیم که نشت تسلیحات از اوکراین منجر به "آشوب سازمان یافته جهانی" خواهد شد".
در ماه آوریل، سیمور هرش، روزنامه‌نگار آمریکایی، که به دلیل تحقیقات افشاگرانه‌اش شناخته می‌شود، درباره نشت تسلیحات ایالات متحده برای اوکراین صحبت کرد. به گفته وی، تسلیحات آمریکایی برای اوکراین در همان ابتدای عملیات ویژه، زمانی که آنها به لهستان، رومانی و دیگر کشورهای اروپایی رسیدند، به سرقت رفتند.
شایان ذکر است، فدراسیون روسیه پیشتر یادداشتی در خصوص ارسال سلاح به اوکراین برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد، هدف قانونی روسیه خواهد بود. وزارت امور خارجه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از سوی غرب، نه تنها به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند، بلکه تأثیر منفی بر این روند خواهد گذاشت.
Журналист Сеймур Херш. Архивное фото - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.04.2023
هرش در مورد فروش مجدد سلاح های ارسالی به اوکراین در بازار سیاه صحبت کرد
دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که مسکو به دقت هرگونه اظهارات در مورد ضدحمله آتی را زیر نظر دارد و هنگام برنامه ریزی عملیات ویژه آنها را در نظر می گیرد.
در 24 فوریه، چین یک طرح 12 ماده ای برای حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه در اوکراین ارائه کرد. پیشنهادات اصلی پکن از سرگیری مذاکرات صلح و توقف درگیری ها بود. چین از طرفین خواست تا به حاکمیت همه کشورها با رعایت منشور سازمان ملل احترام بگذارند و ذهنیت جنگ سرد را کنار بگذارند.
همانطور که ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد، وزارت امور خارجه آمریکا باید به این نکته توجه کند که سلاح های عرضه شده به اوکراین، سر از بازار سیاه و نه تنها در اروپا، بلکه در سایر قاره ها درآورده است.
گفتنی است، پیشتر، گرینوالد، روزنامه نگار آمریکایی که با ادوارد اسنودن افشاگر اطلاعاتی آمریکا همکاری می کرد، در پادکستی در توئیتر نوشت که تسلیحات، از جمله آنهایی که در دست نئونازی‌های اوکراینی است، از طریق بازار سیاه در سراسر اروپا و خاورمیانه پخش خواهد شد. مانند هر جنگ دیگر ایالات متحده، احتمالاً زمان نشان خواهد داد که ما علیه گروه‌هایی که به سلاح‌های "از دست رفته" خودمان در این درگیری مسلح شده‌اند، وارد جنگ خواهیم شد".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала