رئیس جمهور ایران خواستار پشتیبانی از ملت فلسطین توسط کشورهای مسلمان شد

© Photo / IRNAابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران
ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.10.2023
اشتراک
رئیس جمهور ایران: دولت‌های مسلمان نیز باید همگام با امت اسلام در پشتیبانی از ملت فلسطین صادقانه وارد میدان شوند.
به گزارش اسپوتینک، ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه پیامی را در خصوص حوادث اخیر مربوط به درگیری های فلسطینی – اسرائیلی منتشر کرد و در آن از دولت های اسلامی خواست تا برای پشتیبانی از ملت فلسطین وارد میدان شوند.

در این پیام آمده است: " جمهوری اسلامی ایران همه جهان را دعوت به مشاهده این حقیقت می‌کند که انباشت ظلم و بی‌عدالتی بر ملت مظلوم فلسطین، استمرار توهین و اهانت به زنان و زندانیان و هتک حرمت بیت‌المقدس و قبله اول مسلمین، همیشگی نیست و با مقاومت ملت‌ها مواجه می‌شود. بی‌تردید رژیم اسرائیل و حامیان آن مسئول به خطر افتادن امنیت ملت‌های منطقه هستند و باید پاسخگو باشند".

وی در خصوص حمایت تهران از عملیات نیروهای حماس افزود: " جمهوری اسلامی از دفاع مشروع ملت فلسطین دفاع می‌کند و قاطعانه بر این باور است... عزت ملت‌ها در مصالحه با ظلم بدست نمی‌آید؛ و عادی‌سازی اسارت ملت آزاده فلسطین، نشدنی است".

Израильские военные в Сдероте - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.10.2023
آمریکا: سندی دال بر دخالت ایران در حملات به اسرائیل وجود ندارد
رئیسی در بخش دیگری با تاکید بر لزوم حمایت از مردم فلسطین، از کشورهای اسلامی خواست تا از ایشان پشتیبانی نمایند و مردم فلسطین را پیروز این درگیری نامید.

وی اظهار کرد: " دولت‌های مسلمان نیز باید همگام با امت اسلام در پشتیبانی از ملت فلسطین صادقانه وارد میدان شوند. دشمن اسرائیلی نیز بداند که معادله تغییر کرده است؛ جنگ‌طلبی به ضرر اسرائیلی هاست. ملت فلسطین پیروز این میدان است".

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала