ایروان: تصویب اساسنامه رم علیه روسیه یا رئیس جمهور آن نیست

© Sputnik / Asatur Yesayantsپارلمان ارمنستان
پارلمان ارمنستان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.10.2023
اشتراک
نایب رئیس پارلمان ارمنستان و رئیس مشترک کمیسیون بین المجالس ارمنستان و روسیه گفت، تصویب اساسنامه دادگاه کیفری بین المللی (ICC) توسط پارلمان ارمنستان یک اقدام غیردوستانه علیه روسیه یا رئیس جمهور این کشور نیست.
به گزارش اسپوتنیک، "هاکوب آرشاکیان" بیان کرد:" همانطور که برخی از همکاران روسی ما تصور می کنند، تصویب اساسنامه رم به هیچ وجه اقدامی غیردوستانه علیه روسیه یا رئیس جمهور این کشور محسوب نمی شود".
پارلمان ارمنستان روز سه شنبه اساسنامه دادگاه کیفری بین المللی رم را با رای فراکسیون نخست وزیر نیکول پاشینیان تصویب کرد. جناح‌های مخالف "ارمنستان" و "من افتخار دارم" که بحث این موضوع را تحریم کرده بودند، به اتاق جلسه بازگشتند و به آن رای منفی دادند. آنها خاطرنشان کردند که تصویب این سند هیچ ارتباطی با منافع ارمنستان ندارد و اهداف ژئوپلیتیکی را دنبال می کند. آنها پیش از این نیز با صدور بیانیه ای تصمیم مقامات برای تصویب این سند را محکوم و خاطرنشان کردند که مقامات ارمنستان با چنین اقدامی عمدا روابط متحدانه خود با روسیه را به خطر انداختند که عواقب ناگواری برای این کشور دارد.
یقیشه کیراکوسیان، نماینده این کشور در مسائل حقوقی بین‌المللی، بار دیگر اعلام کرد که تصویب اساسنامه رم علیه آن دسته از نظامیان آذربایجانی است که در خاک ارمنستان مرتکب جنایات جنگی شده‌اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала