جزئیات دستگیری اعضای شبکه تروریستی در ایران

© Depositphotos.com / Cunaplusسلول زندان
سلول زندان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.09.2023
اشتراک
وزارت اطلاعات ایران با صدور اطلاعیه‌ای از خنثی‌سازی 30 انفجار همزمان در تهران و دستگیری 28 تروریست خبر داد که 15 نفر از این افراد در استان آذربایجان غربی دستگیر شدند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "تسنیم"، ناصر عتباتی درباره جزئیات دستگیری 15 نفر از افرادی که قصد عملیات تروریستی در تهران را داشتند، اظهار کرد: پرونده‌ای با موضوع اقدامات تروریستی با گزارش اداره کل اطلاعات استان تشکیل و به دادگستری استان آذربایجان غربی ارجاع شد.
وی افزود: طبق گزارش‌ها و اطلاعات به دست آمده فردی که در حوزه شیمی تحصیل کرده و با داعش زمانی در سوریه و عراق مستقر بودند، همکاری داشت، با هدایت نیرو‌های داعش اقدام به ساخت بمب و آزمایش آن‌ها در برخی از شهرستان‌های استان آذربایجان غربی می‌کرد.
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: اعضای این گروه با هماهنگی‌های انجام شده، اقدام به ساخت تله‌های انفجاری، بمب، جلیقه انفجاری و انتحاری که ریموت‌های تایمر موبایلی بر روی آن‌ها نصب شده بود، کرده بودند تا در مراسم جاماندگان اربعین در تهران، شروع مدارس و مناسبت‌های پر تجمع عملیات تروریستی انجام دهند.
وی ادامه داد: با انجام تحقیقات فنی و مفصلی که توسط بازپرس و اداره اطلاعات انجام شد نفرات مرتبط و سرشاخه‌های اصلی شناسایی و 15 نفر در استان آذربایجان غربی دستگیر شدند.
علی شمخانی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.05.2023
جواب شمخانی به سخنان سالیوان: آمریکا مسئول همه اقدامات تروریستی است و باید پاسخگو باشد
عتباتی اظهار کرد: همچنین یکی از عوامل اصلی که قصد داشت بخشی از مواد منفجره را به تهران منتقل کند در یکی از شهرستان‌های استان البرز شناسایی شد و طی نیابتی که داده شد مأموران واجا وارد عمل شدند و در یک عملیات بسیار سنگین و پیچیده و قبل از اینکه عملیات انتحاری و انفجاری رخ دهد، این فرد را دستگیر کردند. در این عملیات دو نفر از نیرو‌های واجا مجروح شدند.
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی بیان کرد: در حال حاضر 28 نفر مرتبط با این گروه تروریستی در کل کشور دستگیر شده‌اند و از متهمان مقدار قابل توجهی سلاح کمری، مهمات، اقلام انفجاری و بمب‌های آماده انفجار کشف شده است. پرونده این متهمان به دادگاه انقلاب ارومیه ارسال شده است و متهمان با قرار بازداشت در زندان هستند و تحقیقات تکمیلی در حال انجام است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала