- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

اثبات حمله نیروهای نظامی اوکراین به شهر کنستانتینوفکا تحت کنترل کی‌یف

© AP Photo / Iryna Rybakovaسربازان اوکراینی
سربازان اوکراینی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.09.2023
Telegram
بازار کنستانتینوفکا مورد اصابت موشک نیروهای مسلح اوکراین قرار گرفت که از سیستم دفاع هوایی Buk شلیک شد.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در روز ورود ولادیمیر زلنسکی به ایالات متحده نتایج تحقیقات خود در مورد فاجعه شهر کنستانتینوفکا تحت کنترل کی یف را منتشر کرد که در آن افراد بر اثر حمله موشکی به بازاری در شهر کی یف جان باختند. و به این نتیجه رسیدند که حمله توسط موشک نیروهای مسلح اوکراین که از مجتمع بوک شلیک شده بود، انجام شده است.
در اطلاعیه این روزنامه آمده است: شواهد گردآوری و تجزیه و تحلیل شده توسط نیویورک تایمز، از جمله قطعات موشک، تصاویر ماهواره‌ای، گزارش‌های شاهدان عینی و پست‌های رسانه‌های اجتماعی، قویاً نشان می‌دهد که حمله فاجعه‌بار ناشی از یک موشک پدافند هوایی اوکراینی است که از یک سامانه موشکی بوک شلیک شده است.
همانطور که اشاره شد، مقامات اوکراین در ابتدا سعی کردند از دسترسی خبرنگاران روزنامه به بقایای موشک و منطقه برخورد بلافاصله پس از اصابت جلوگیری کنند، اما خبرنگاران همچنان موفق شدند خود را به محل برسانند، با شاهدان مصاحبه کنند و بقایای سلاح ها را جمع آوری کنند.
این روزنامه می نویسد: تصاویر دوربین های نظارتی نشان می دهد که موشک از قلمرو تحت کنترل کی یف به سمت کنستانتینوفکا شلیک شده است، هنگامی که صدای نزدیک شدن موشک شنیده می شود، ظاهرا حداقل چهار عابر پیاده به طور همزمان سر خود را به سمت منبع صدا که در قلمرو تحت کنترل کی‌یف است، می چرخانند. لحظاتی قبل از برخورد، انعکاس موشک هنگام پرواز بر روی دو خودروی پارک شده دیده می‌شود و نشان می‌دهد که از شمال غربی می‌آید.
به گفته یک کارشناس مواد منفجره با مصاحبه روزنامه و تحلیل خود، دهانه و آسیب ناشی از نقطه انفجار با موشکی که از شمال غربی می آید مطابقت دارد.
به نوشته این روزنامه، دقایقی قبل از حمله، نیروهای اوکراینی دو موشک ضدهوایی از شهر دروژکووکا به سمت خط مقدم روسیه شلیک کردند. خبرنگاران این روزنامه در این شهر بودند که صدای شلیک دو موشک را شنیدند. به گفته این نشریه، ساکنان محلی نیز در شبکه های اجتماعی از این پرتاب ها خبر داده اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала