در اوکراین معاون وزیر دفاع به دلیل دروغگویی برکنار شد

© iStock.com / tunartکی یف
کی یف - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.09.2023
Telegram
الکسی گونچارنکو، نماینده پارلمان اوکراین در کانال تلگرامی خود گزارش داد، دولت اوکراین همه معاونان وزیر دفاع از جمله خانم آنا مالیار را برکنار کرد که اخیراً گفته است که نیروهای مسلح اوکراین گویا روستای آندریفکا در اطراف شهر آرتیوموفسک را تصرف کرده اند.
وی نوشت: "هیئت وزیران به تازگی همه معاونان وزیر دفاع و دبیر دولتی این وزارتخانه را برکنار کرده است، مالیار نیز برکنار شد".
تاراس ملنیچوک، نماینده دولت در پارلمان اوکراین نیز اطلاع داد معاونان وزرا و دبیر دولتی این وزارتخانه برکنار شدند.
نخست وزیر سابق اوکراین از بین رفتن کامل پتانسیل تهاجمی ارتش رژیم کی یف را اعلام کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.09.2023
نخست وزیر سابق اوکراین از بین رفتن کامل پتانسیل تهاجمی ارتش رژیم کی یف را اعلام کرد
روز 14 سپتامبر، مالیار گفت که نیروهای اوکراینی روستای آندریفکا در جنوب شهر آرتموفسک را اشغال کرده اند اما این واقعیت نداشت. دنیس پوشیلین، سرپرست جمهوری خلق دونتسک سخنان مالیار را دروغ جدید دیگری خواند و گفت که درگیری شدید در اطراف آندریوکا و کلشچفکا ادامه دارد. مالیار بعداً اظهارات خود را به عنوان یک اختلال ارتباطی توضیح داد.
یادآور می شود در اوایل سپتامبر، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع خود را برکنار کرد. این اتفاق در شرایط رسوایی جدید دیگری به دلیل فساد در ارتش رخ داد. رئیس صندوق اموال دولتی، رستم عمروف، وزیر جدید دفاع شد. پارلمان اوکراین انتصاب را تایید کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала