- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

جزئیاتی از شکار تانک چلنجر 2 توسط نیروهای روسی + ویدئو

© Photo / Eyewitnessجزئیاتی از شکار تانک چلنجر 2 توسط نیروهای روسی
جزئیاتی از شکار تانک چلنجر 2 توسط نیروهای روسی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.09.2023
Telegram
گاگین، مشاور پوشیلین: چلنجر 2 بریتانیایی به طورویژه و هدفمند شکار شد.
به گزارش اسپوتنیک، یان گاگین مشاور پوشیلین گفت: جنگنده های روسی به طور هدفمند اولین تانک انگلیسی چلنجر 2 را که در طی یک عملیات ویژه منهدم شده بود شکار کردند. شناسایی مکان های حرکت آن را بخشی از یک گروه امنیتی زرهی انجام داد و یک کمین سازماندهی شد که در آن این تانک توسط یک سیستم موشکی ضد تانک منهدم شد.
به گفته وی، نیروهای مسلح اوکراین از چلنجر 2 در جهت رابوتینسکی به عنوان بخشی از یک گروه زرهی ساخته شده از مدل های شوروی استفاده کردند. این گروه زرهی قرار بود از این تانک انگلیسی محافظت کند.
وی افزود: نیروهای شناسایی ما مکان های حرکت، مکان ها و مسیرهای جابه جایی دیگر را برای این گروه زرهی، که شامل چلنجر نیز می شد، کشف کرد. او آنجا تنها بود، گروه زرهی قرار بود از آن محافظت کنند، وظیفه او حمله از مواضع بسته بود. این تانک سلاح های بسیار خوبی دارد، اما نتوانستند آن را نجات دهند. با دانستن مسیرهای حرکت، به سادگی کمینی برای او ایجاد شد که در آن شرایطی برای نابودی آن فراهم شد. این تانک توسط سیستم موشکی ضد تانک میهنی از بین رفت.
گاگین خاطرنشان کرد که چلنجر 2 قابل بازسازی نیست، کاملاً سوخته و "افسانه شکست ناپذیری سلاح های بریتانیایی را کاملاً از بین برد."
او تاکید کرد: من معتقدم که این سرنوشت تمام خودروهای به اصطلاح خارجی است که اوکراین از ناتو دریافت کره و خواهد کرد. آنها شکار خواهند شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала