- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

اوکراین در زمستان امسال نمی تواند از F-16 استفاده کند

© Photo / Airman 1st Class Christopher Spaاوکراین در زمستان امسال نمی تواند از F-16 استفاده کند
اوکراین در زمستان امسال نمی تواند از F-16 استفاده کند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.09.2023
Telegram
نماینده نیروی هوایی اوکراین: تعیین زمان استفاده رزمی از F-16 غیرممکن است.
به گزارش اسپوتنیک، یوری ایگنات، نماینده نیروی هوایی اوکراین گفت: زمان استفاده رزمی از جنگنده های F-16 توسط خلبانان اوکراینی نمی تواند تعیین شود؛ این اتفاق در زمستان آینده رخ نخواهد داد.
الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اسبق اوکراین گزارش داده بود که جنگنده های اف-16 برای اولین بار در بهار 2024 مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
ایگنات در پاسخ به این سوال که آیا امکان استفاده از جنگنده های F-16 در زمستان آینده وجود دارد یا خیر، در شبکه تلویزیونی رادا پاسخ داد: نمی توان گفت دقیقا چه زمانی این اتفاق می افتد. امروز فقط پیش بینی ها وجود دارد - آغاز سال آینده، بسیار خوب خواهد بود اما خلبانان هنوز باید آموزش ببینند.
پیش از این، دانمارک و هلند اولین کشورهایی بودند که با ارائه جنگنده های F-16 به اوکراین موافقت کردند. کاخ سفید تایید کرده است که اوکراین پس از تکمیل آموزش خلبانان این کشور هواپیماهای جنگی را از کشورهای ثالث دریافت خواهد کرد. پنتاگون همچنین خاطرنشان کرد که اوکراین هنوز زیرساخت های لازم برای میزبانی F-16 را ندارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала