واکنش لاوروف به تلاش ناتو برای ورود به قفقاز و سیاست های ارمنستان

© МИД РФ /  مراجعه به بانک تصاویر لاوروف وزیر خارجه روسیه
لاوروف وزیر خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.09.2023
Telegram
لاوروف: در این که ناتو تلاش می کند به قفقاز نفوذ کند، هیچ چیز خوبی وجود ندارد.
به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت که اقدامات ایروان در پرتو رزمایش های ارمنستان با ایالات متحده مایه تاسف مسکو است؛ هیچ چیز خوبی در این واقعیت وجود ندارد که یک کشور ناتو در تلاش برای نفوذ به قفقاز است.

لاوروف: ما هیچ چیز خوبی در این واقعیت نمی بینیم که یک کشور متجاوز ناتو در تلاش برای نفوذ به قفقاز است. من فکر نمی کنم این برای هیچ کس از جمله خود ارمنستان خوب باشد. ما از این اقدامات رهبری ارمنستان متاسفیم.

وی افزود: با توجه به اینکه ارمنستان دو سال است از شرکت در رزمایش های سازمان پیمان امنیت جمعی سر باز زده است، اقدامات ایروان به ویژه عجیب به نظر می رسد.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: اظهارات مقامات ارمنستان مبنی بر اینکه روسیه قره باغ کوهستانی را "تسلیم" کرده است، با واقعیت مطابقت ندارد.
وی گفت: "یکی از چهره ها به نظر من رئیس مجلس ارمنستان به خود اجازه داد که به این معنا صحبت کند که قره باغ توسط روسیه به آذربایجان داده شده است، بیانیه نادرست تر و ناصادقانه است و تصور آن دشوار.
نشست گروه 20 در دهلی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.09.2023
لاوروف: غرب موفق به "اوکراینی کردن" دستور کار اجلاس گروه 20 نشد
لاوروف به خبرنگاران گفت: روسیه به آذربایجان زمانی که پوتین، پاشینیان و علی اف اولین توافقات سه جانبه را در نوامبر 2020 امضا کردند.بعد از آن در مورد وضعیت قره باغ اصلاً صحبتی نشد و در آن زمان هر سه رهبر از این واقعیت برداشت کردند که هنوز مذاکراتی در مورد این وضعیت وجود خواهد داشت. اما بعداً در پراگ، جایی که رئیس جمهور آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان دعوت شدند، بیانیه ای را امضا کردند که در آن گفته شده است که اعلامیه آلما آتا در سال 1991 را به رسمیت می شناسند و همه سؤالات بسته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала