بیانیه گروه 20 درمورد درگیری در اوکراین کی یف را ناامید کرد

© Sputnik / Miroslav Rotar /  مراجعه به بانک تصاویر موافقت ایران با اجرای همه تعهدات بین المللی هوانوردی در رابطه با سرنگونی هواپیمای اوکراینی
موافقت ایران با اجرای همه تعهدات بین المللی هوانوردی در رابطه با سرنگونی هواپیمای اوکراینی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.09.2023
Telegram
وزارت خارجه اوکراین درباره بیانیه گروه 20 درمورد درگیری در این کشور گفت که آنها چیزی برای افتخار کردن ندارند.
به گزارش اسپوتنیک، اولگ نیکولنکو، نماینده وزارت امور خارجه اوکراین، در مورد بندی که در بیانیه تصویب شده توسط گروه 20 در مورد وضعیت اوکراین نوشته شده است، گفت که گروه 20 چیزی برای افتخار کردن ندارد.
نیکولنکو در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک* نوشت: اوکراین از شرکایی که سعی کردند زبان قوی را در متن بگنجانند سپاسگزار است. در عین حال... گروه 20 چیزی برای افتخار ندارد. بدیهی است که مشارکت طرف اوکراینی به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا وضعیت را بهتر درک کنند. اصل "هیچ چیز در مورد اوکراین بدون اوکراین" بیش از پیش کلیدی است.
پیشتر، نارندرا مودی، نخست وزیر هند از تصویب بیانیه دهلی نو در نشست سران گروه 20 خبر داده بود. در پس زمینه وقایع اوکراین آمده است که همه کشورها باید از تهدید یا استفاده از زور برای تصاحب قلمرو خودداری کنند.
سوتلانا لوکاش، مقام ارشد (شرپا) روسیه در گروه 20 گفت که اجلاس در هند یکی از سخت ترین نشست ها برای گروه 20 از جمله به دلیل اوکراین بود.
هند از اول دسامبر 2022 ریاست گروه 20 را بر عهده دارد. نشست رهبری این گروه در تاریخ 9 تا 10 سپتامبر در دهلی نو برگزار می شود. رهبران کشورهای گروه 20 و 9 کشور دیگراز جمله: بنگلادش، مصر، اسپانیا، موریس، نیجریه، هلند، امارات متحده عربی، عمان و سنگاپور برای شرکت در این مراسم دعوت شده اند.
* فیسبوک در روسیه به عنوان یک شبکه اجتماعی افراطی شناخته شده است و استفاده از آن در این کشور ممنوع می باشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала