- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

نابودی دومین تانک Challenger 2 در منطقه زاپوروژیه

© AFP 2023 / Jaap Arriensنابودی دومین تانک Challenger 2 در منطقه زاپوروژیه
نابودی دومین تانک Challenger 2 در منطقه زاپوروژیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.09.2023
Telegram
بالیتسکی: ارتش روسیه یک تانک Challenger 2 دیگر را در منطقه زاپوروژیه سرنگون کرد.
به گزارش اسپوتنیک، در روز جمعه،یوگنی بالیتسکی، فرماندار موقت منطقه زاپوروژیه گفت: در منطقه زاپوروژیه، حدود هفت تانک چلنجر 2 انگلیسی در خط مقدم ثبت شده است، دو تانک در میدان نبرد منهدم شده اند.
پیش از این، گرانت شاپس، رئیس جدید وزارت دفاع بریتانیا، انهدام اولین چلنجر 2 در منطقه نظامی شمالی را تایید کرد و گفت که لندن قصد ندارد تانک جدیدی را جایگزین تانک منهدم شده بفرستد.
بالیتسکی افزود: هفت عدد تانک Challenger 2 در منطقه است. پرنده های ما آنها را می بینند. اکنون چهار تانک در نزدیکی استپنوگورسک و دو تانک در اورخوف قرار دارند. اما دو تانک بیرون آمدند و با کورنت (سیستم موشکی ضد تانک روسی) هدف قرار گرفتند. در همان اولین شلیک منهدم شدند. نظامیان ما روی این تانک ها کار می کنند. آنجا ماندند. سربازان اوکراینی دیگر آنها را به عقب نمی برند، آنها در جایی در یک موزه قرار می گیرند، زیرا وزن آن بسیار زیاد است.
گرانت شاپس، وزیر دفاع بریتانیا تایید کرده بود که ارتش روسیه تانک چلنجر 2 را در منطقه نظامی شمالی منهدم کرده است، تانک توسط توپخانه روسیه منهدم شده، سپس خودرو در حین تلاش برای خاموش کردن این تانک مورد حمله دیگری قرار گرفته است.
تانک Challenger 2 یکی از مدرن ترین تانک های جهان، تانک اصلی نبرد نیروی زمینی بریتانیا است. انگلیسی ها در جنگ های کوزوو و عراق از آن استفاده کردند. قبل از دو مورد انهدام یک تانک توسط ارتش روسیه در زاپوروژیه، تنها مورد انهدام این تانک در سال 2003 در عراق ثبت شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала