مسکو از رئیس شورای اروپا خواست تا زیان تحریم‌های ضد روسیه به جهان را محاسبه کند

© Sputnik / Alexey Maishevکرملین مسکو و موزه دولتی تاریخ روسیه
کرملین مسکو و موزه دولتی تاریخ روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.09.2023
Telegram
نماینده رسمی وزارت امور خارجه روسیه به رئیس شورای اروپا پیشنهاد داد تا زیان تحریم‌های ضد روسیه به جهان را محاسبه کند.
به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، نماینده رسمی وزارت امور خارجه روسیه گفت: روسیه در حال حل مشکل گرسنگی در جهان است، در حالی که اتحادیه اروپا برای خود موادغذایی را تأمین می کند و منفعت می کند.
ماریا زاخارووا در این باره در کانال تلگرامی خود نوشت که رئیس شورای اروپا، چارلز میشل، با صحبت در مورد مشکلات غذایی ادعایی ناشی از اقدامات روسیه، می‌تواند خسارتی را که تحریم‌های غیرقانونی ضد روسیه برای کل جهان وارد می‌کند، حساب کند.
وی به بیانیه چارلز میشل اشاره کرد که در آن گفته شده است: بیش از 250 میلیون نفر در سراسر جهان با کمبود شدید مواد غذایی مواجه هستند و کرملین با حمله عمدی به بنادر اوکراین آنها را از مواد غذایی بسیار مورد نیاز محروم می کند.
پوتین غرب را به تقلب در معامله غلات متهم کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.09.2023
پوتین غرب را به تقلب در معامله غلات متهم کرد
این دیپلمات روس به رئیس شورای اروپا یادآوری کرد که اتحادیه اروپا در حملات به سوریه، لیبی، یوگسلاوی، "مردم قحطی زده آفریقا" را به یاد نمی آورد و خود میشل هرگز خواستار رفع تحریم و ارسال کودهای روسی در بنادر اروپا برای کشورهای نیازمند نشد.
زاخارووا خاطرنشان کرد: شاید رئیس شورای اروپا به این فکر کند که تحریم های غیرقانونی غرب علیه روسیه چه آسیبی به جهان وارد کرده است؟ یا فقط فراموش کرده است که چگونه اعداد واقعی را جمع بزند و اطلاعات نادرست منتشر کند؟
وی افزود: ما قبلاً با اعداد و ارقام در مورد وضعیت امنیت غذایی پس از فسخ معامله غلات نوشته ایم و در مورد اینکه روسیه واقعاً چگونه مشکل گرسنگی را در جهان حل می کند، در حالی که اتحادیه اروپا نیاز های خود را تأمین می کند و از آن سود می برد.
وی تصریح کرد: تمام افکار غرب فقط این است که چگونه پول بیشتری از جنگی که علیه روسیه به راه انداخته شده کم کند و بزرگ نمایی خود را به درازا بکشاند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала