ارزیابی وزارت خزانه داری آمریکا از منابع مالی مسدود شده روسیه

CC BY 2.0 / Mike / United States Department of the Treasuryوزارت خزانه داری آمریکا
وزارت خزانه داری آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.09.2023
Telegram
وزارت خزانه داری آمریکا: منابع مالی مسدود شده روسیه، 280 میلیارد دلار ارزیابی می شوند.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که منابع مالی مسدود شده فدراسیون روسیه بدلیل تحریم ها، 280 میلیارد دلار ارزیابی می شوند.

در بیانیه رسانه ای این وزارتخانه آمده است: "ارزش کلی این منابع...حدود 280 میلیارد دلار ارزیابی می شود، بخش عمده آن در اتحادیه اروپا محافظت می شود".

در این نهاد تصریح شد که کارشناسانی از ایالات متحده آمریکا، استرالیا، کانادا، کمیسیون اروپا، فرانسه، آلمان، ژاپن، ایتالیا و بریتانیا حسابرسی اولیه "منابع دولتی روسیه که ساکن شده اند و سرمایه های گروه شخصیت های امین، نخبگان و سرمایه داران روسیه توسط نهادهای قانونی کشورهای عضو مسدود شده اند" را انجام داده اند. ایشان قصد دارند روند تشخیص این منابع مالی و محاسبه آنها را تا آخر سال به پایان برسانند.

در وزارت خزانه داری آمریکا همچنین افزودند که کشورها موظف شده اند این منابع را "تا زمانی که روسیه خسارت هایی که به اوکراین وارد آورده را جبران نکند" نگه دارند.

کشورهای غربی بعد از آغاز عملیات ویژه نظامی در اوکراین تحریم های سختی را بر علیه روسیه اعمال کردند که از جمله آنها انسداد حدود نیمی از ذخایر طلای کشور به ارزش حدود 300 میلیارد دلار بود.
Заседание совета безопасности ООН в Нью-Йорке - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.08.2023
روسیه در سازمان ملل: غرب به بهانه کمک، منابع را می دزدد
پیشتر در کمیسیون اروپا به دفعات خبر از بررسی روشهای احتمالی استفاده از این منابع برای هزینه های بازسازی اوکراین صحبت شده بود، اما تا کنون هیچ منبع قانونی برای این کار در اتحادیه اروپا وجود ندارد.
ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه به نوبه خود این کارها را دزدی نامیده است و خاطرنشان کرده که این اولین سالی نیست که این کار ها صورت می گیرد. به گفته این دیپلمات، اتحادیه اروپا از سال 2014تصمیمات غیر قانونی و غیر موجه زیادی را برای انسداد سرمایه های متعلق به شهروندان و شرکت های روسی را به امضا می رساند و "اینک برای منابع دولتی خیز برداشته است".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала