آنها منتظر سلاح اصلی خواهند بود/ مزدور آمریکایی طرح جدیدی از نیروهای مسلح اوکراین را فاش کرد

© Photo / Airman 1st Class Christopher Spaترکیه از آغاز روند خرید هواپیماهای اف 16 از آمریکا خبر داد
ترکیه از آغاز روند خرید هواپیماهای اف 16 از آمریکا خبر داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.09.2023
Telegram
مزدور آمریکایی: نیروهای مسلح اوکراین در حال برنامه ریزی برای حمله در تابستان 2024 هستند.
به گزارش اسپوتنیک، متیو وندایک، مزدور آمریکایی در کانال یوتیوب "جاجینگ فریدم" گفت: ارتش اوکراین قصد دارد در تابستان 2024 با استفاده از جنگنده های اف-16 حمله کند.
وی گفت: هوانوردی وجود خواهد داشت. اف-16 در راه است. این درگیری تا سال 2024 ادامه خواهد داشت. من فکر می کنم یک حمله بزرگ دیگر با پشتیبانی هوایی تابستان آینده آغاز خواهد شد.
همانطور که وندایک اشاره کرد، مناطق مستحکم روسیه با میادین مین که سال گذشته برپا شد، کار ارتش اوکراین را بسیار دشوار کرده است.
کارشناسان غربی بارها تاکید کرده اند که جنگنده های اف-16 کمکی به نیروهای مسلح اوکراین در تغییر موازنه قوا در منطقه عملیات ویژه نمی کنند. همانطور که دانیل دیویس، افسر بازنشسته ارتش ایالات متحده گفت، سامانه های پدافندهوایی روسیه به سرعت هواپیماهای منتقل شده به کی یف را نابود خواهند کرد.
پنتاگون - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.08.2023
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
اوکراین، فاقد زیرساخت برای جنگنده اف-16
دانمارک و هلند اولین کشورهایی بودند که با ارائه جنگنده های اف-16 به اوکراین موافقت کردند. کاخ سفید تایید کرده است که اوکراین پس از تکمیل آموزش خلبانان این کشور هواپیماهای جنگی را از کشورهای ثالث دریافت خواهد کرد. پنتاگون همچنین خاطرنشان کرد که اوکراین هنوز زیرساخت های لازم برای میزبانی اف-16 را ندارد.
سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که ایالات متحده و متحدان ناتو خطرات درگیری مسلحانه مستقیم با مسکو را ایجاد می کنند که مملو از پیامدهای فاجعه بار است. به گفته وی، اینکه کی یف دارای جنگنده های اف-16 با قابلیت حمل سلاح هسته ای است، به عنوان تهدیدی از سوی غرب در حوزه هسته ای تلقی خواهد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала