- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

روسیه ارتش اوکراین را عقب می راند

© AP Photo / Libkosروسیه ارتش اوکراین را عقب می راند
روسیه ارتش اوکراین را عقب می راند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.09.2023
Telegram
شان بل، معاون بازنشسته نیروی هوایی : اوکراین متحمل خسارات عظیمی شده است که به نیروهای مسلح روسیه اجازه می دهد نیروهای مسلح اوکراین را بیشتر به عقب برانند.
به گزارش اسپوتنیک، شان بل به اسکای نیوز گفت: ارتش اوکراین اکنون در حال تکه تکه شدن است. خطر این است که اگر آنها بیش از حد نظامی و تجهیزات را از دست بدهند، این به روسیه اجازه می دهد تا ضد حمله خود را آغاز کند و اوکراینی ها را حتی بیشتر به عقب براند.
بل دو گزینه را برای توسعه رویدادها بیان کرد اگر اوکراین قبل از شروع زمستان پیشرفت نکند.
این کارشناس در مورد این وضعیت اظهار داشت: "درگیری یا تا بهار <…> متوقف خواهد شد، <…> یا تلاشی برای برگزاری مذاکرات صلح انجام خواهد شد.
سرگی شویگو، وزیر دفاع اوکراین در نشستی با رهبری نیروهای مسلح گفت که ارتش اوکراین از آغاز به اصطلاح ضدحمله بیش از 66000 نفر و 7600 سلاح را از دست داده است. وی تصریح کرد: ارتش روسیه به تخریب زیرساخت های نظامی اوکراین ادامه می دهد.در ماه اوت، 34 پست فرماندهی نیروهای مسلح اوکراین مورد حمله قرار گرفتند. همچنین طی یک ماه گذشته 159 موشک HIMARS، بیش از هزار پهپاد و 13 موشک کروز سرنگون شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала