رسانه: آمریکا زلنسکی را به دلیل بی ادبی علیه بایدن مجازات کرد

زلنسکی
زلنسکی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.09.2023
Telegram
روزنامه چینی در مطلبی عنوان کرد، استعفای الکسی رزنیکوف وزیر دفاع و بازداشت الیگارش ایگور کولومویسکی، بهای پرداختی ولادیمیر زلنسکی به کشورهای غربی به دلیل ناکامی های نیروهای مسلح اوکراین و اظهارات تند علیه ایالات متحده است.
استعفای الکسی رزنیکوف وزیر دفاع و بازداشت الیگارش ایگور کولومویسکی، پرداخت پول ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به کشورهای غربی بابت ناکامی های نیروهای مسلح اوکراین و اظهارات تند علیه ایالات متحده،
به گزارش اسپوتنیک، خو هوان، نویسنده چینی برای روزنامه سوهو نوشت:" زلنسکی چنین بهایی را برای شکست ضد حمله ارتش اوکراین پرداخت".
این نشریه یادآوری کرد که زلنسکی در ماه ژوئیه از موضع آمریکا در مورد ورود اوکراین به ناتو انتقاد کرد. به گفته نویسنده مقاله، این موضوع کاخ سفید را عصبانی کرده است. وی به نقل از رسانه های غربی نوشت که رئیس جمهور این کشور با تغییر سرپرست وزارت دفاع به دنبال توضیح سوء استفاده از بودجه و فرار از خدمت در صفوف نیروهای مسلح اوکراین به متحدان است.
خو هوان خاطرنشان کرد:" زلنسکی ضعف نشان داد. نه تنها نیکوکار سابق را که از ارتقای او حمایت کرد تسلیم نمود، بلکه رزنیکوف را کاملاً آرام از پست وزیر دفاعی اخراج کرد. نه تنها این، او همچنین پیشنهاد کرد که اومروف، که روابط نزدیکی با ایالات متحده دارد، این پست را بپذیرد.
روز یکشنبه زلنسکی از استعفای الکسی رزنیکوف از سمت وزرات دفاع اوکراین خبر داد. رئیس صندوق املاک دولتی، رستم اومروف، جایگزین وی خواهد شد. استعفای رئیس بخش نظامی به دنبال دستگیری الیگارش ایگور کولومویسکی است. او متهم به استفاده غیرقانونی از وجوه "پریوات بانک" برای خرید املاک در اوهایو، کنتاکی و تگزاس است.
اوکراین سه ماه است که در مسیرهای دونتسک جنوبی، آرتیوموفسک و زاپاروژیه پیشروی کرده است و تیپ های آموزش دیده توسط ناتو و مسلح به تجهیزات خارجی را به نبرد وارد می کند. همانطور که ولادیمیر پوتین خاطرنشان کرد، در تمام این مدت نیروهای مسلح اوکراین نتوانسته اند به نتایج دلخواه دست یابند و متصدیان غربی به وضوح از روند ضد حمله ناامید شده اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала