درگیری شدید اسرائیلی ها و فلسطینی ها در نابلس

© Photo / IRNAدرگیری شدید اسرائیلی ها و فلسطینی ها در نابلس
درگیری شدید اسرائیلی ها و فلسطینی ها در نابلس  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 31.08.2023
Telegram
یورش اسرائیل به نابلس به رویارویی مسلحانه اسرائیلی ها و فلسطینی ها انجامید و با چهار زخمی از میان سربازان ارتش اسرائیل همراه شد.
به گزارش اسپوتنیک، صدها شهرک‌نشین یهودی تحت حمایت نظامیان ارتش اسرائیل به شرق نابلس به ویژه منطقه مقبره حضرت یوسف یورش بردند که در پی آن جوانان فلسطینی اقدام به مقابله با آنها پرداختند.
مبارزان فلسطینی در چندین منطقه با اسرائیلی ‌ها وارد درگیری مسلحانه شدید شده و در مسیر آن‌ها بمب منفجر کردند.
هلال احمر فلسطین اعلام کرده که نزدیک به ۶۰ فلسطینی در این درگیری‌ها زخمی شدند.
از سوی دیگر بر اساس گزارش‌ها، انفجار یک بمب کوچک باعث شد تا حداقل چهار سرباز اسرائیلی مستقر در ورودی مقبره یوسف در شهر نابلس کرانه باختری زخمی شوند.
غزه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.08.2023
کشورهای بریکس خواستار تشکیل کشور فلسطین شدند
انفجار باعث آسیب دیدن یک خودروی نظامی و نیروهای نظامی شد و پس از انفجار نیروهای اضافی برای بیرون آوردن سربازان مجروح در منطقه مستقر شدند.
نظامیان اسرائیلی در محل حادثه مستقر شدند تا از عبور افراد به این مکان مذهبی که تحت کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری قرار دارد، محافظت کنند.
تصاویر نشان می‌دهد که نظامیان اسرائیلی که در داخل شهر نابلس در کرانه باختری فعالیت می‌کنند، تحرکات خود را پس از انفجار بمب کوچک درنابلس بیشتر کرده‌اند.
یکی از شاخه‌های محلی گروه جهاد اسلامی فلسطین مسئولیت این انفجار موفق را بر عهده گرفت و گفت که یک بمب کنار جاده‌ای را در نزدیکی نیروهای اسرائیلی جاسازی و سپس منفجر کرده است.
در واکنش به این انفجار، "محمد حماده" سخنگوی حماس گفت که انفجار بمب در مسیر نظامیان اسرائیلی، پیامی کوبنده به کابینه افراطی اشغالگران بود مبنی بر اینکه در هیچ وجب از سرزمین فلسطین امنیت ندارند.
طی یک سال و نیم گذشته شدت خشونت‌ها و درگیری‌ها در کرانه باختری دو چندان شده است. به تازگی نیز اتحادیه اروپا نسبت به تشدید خشونت اسرائیلی ها در کرانه باختری و قدس اشغالی ابراز نگرانی کرده است و بر اساس گزارش‌ها، اتحادیه اروپا اعلام کرده که تشدید خشونت اسرائیل در کرانه باختری و قدس اشغالی موجب نگرانی شدید است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала