تاکید رهبران بریکس بر توسعه پیوندهای این سازمان

© Sputnik / Grigory Sysoev /  مراجعه به بانک تصاویر Баннеры с символикой XV саммита БРИКС у конференц-центра "Sandton Convention Centre" в Йоханнесбурге
Баннеры с символикой XV саммита БРИКС у конференц-центра Sandton Convention Centre в Йоханнесбурге - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.08.2023
Telegram
اختصاصی
یک کارشناس: رهبران نشان دادند که بریکس تا چه اندازه به اقتصاد جهانی کمک می کند. همه رهبران بر شکل گیری پیوندها تاکید کردند و در مورد پیوندهای بیشتر بین بریکس و همچنین مشروعیت این مجمع اطمینان دادند.
دکتر انورادها چنوی، استاد سابق مرکز مطالعات روسیه و آسیای مرکزی در دانشگاه جواهر لعل نهرو در مصاحبه با اسپوتنیک در خصوص سخنرانی رهبران کورهای عضو بریکس و نیز جهت گیری های آینده این سازمان توضیحاتی را ارائه نمود.
سوال اول - ما اظهارات رسمی از سران کشورهای بریکس شنیدیم. آیا می‌توانیم پیام‌هایی درباره مسیر و حرکت توسعه بریکس از سخنرانی‌ها دریافت کنیم؟
همه رهبران بریکس بر اهمیت مشارکت بین این کشورها تأکید کردند و نشان دادند که این مشارکت در طول سال‌ها چقدر به طور تصاعدی رشد کرده است. در پایان مجمع تجاری بریکس، همه رهبران، به ویژه نخست وزیر مودی، رشد اقتصادی خود را در چند سال گذشته تشریح کردند.

رهبران نشان دادند که بریکس تا چه اندازه به اقتصاد جهانی کمک می کند. برای مثال، مجموع اقتصادهای کشورهای بریکس یک چهارم اقتصاد جهانی را تشکیل می دهد. شاخت برابر قدرت خرید آنها بزرگتر از کشورهای G-7 است، صادرات و واردات بین کشورهای برکس در سال های گذشته 40 درصد رشد داشته است و غیره.

رئیس جمهور پوتین از افزایش سهم تجارت با ارزهای ملی و کاهش سهم دلار آمریکا صحبت کرد. او متعهد به حمایت از امنیت غذایی برای بسیاری از کشورهای آفریقایی نیازمند است. رئیس جمهور رامافوسا اظهار داشت که رهبران بریکس در مورد افزایش تجارت با ارزهای ملی گفتگو خواهند کرد. او منتقد سازمان تجارت جهانی بود و خواستار ایجاد یک معماری جدید مالی جهانی شد. رئیس جمهور شی در مورد معماری توسعه جهانی خود توضیح داد و تأکید کرد که چین مخالف قدرت های هژمونی است و هرگز خود یک قدرت هژمونی نخواهد بود. همه رهبران بر شکل گیری پیوندها تاکید کردند و در مورد پیوندهای بیشتر بین بریکس و همچنین مشروعیت این مجمع اطمینان دادند.
Участник бизнес-форума фотографируется у флагов стран-участниц БРИКС в Йоханнесбурге - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.08.2023
برزیل خواهان ایجاد ارز واحد بریکس شد
سوال دوم - نخست وزیر مودی بخشی از سخنرانی خود را در مورد توسعه زیرساخت های عظیم هند صحبت کرد که با نیاز به توسعه زیرساخت های قاره آفریقا که همتای آفریقای جنوبی وی در بیانیه خود به آن اشاره کرد مطابقت دارد. چگونه زیرساخت های هند توسعه اقتصادی بریکس را شکل می دهد؟
نخست‌وزیر مودی از سرمایه‌گذاری عظیمی که هند روی زیرساخت‌ها انجام می‌دهد و نتایج حاصل از آن به دلیل اتصال شهرها، روستاها و مناطق در هند و ایجاد و تسهیل مراکز تولیدی جدید صحبت کرد. او نشان داد که اصلاحات در هند تجارت و تولید را تسهیل می کند. او از دیجیتالی شدن عمیق، به ویژه طرح پرداخت یکپارچه که توسط میلیون ها هندی از فروشندگان خیابانی گرفته تا تجار استفاده می شود، صحبت کرد. وی تاکید کرد که سیستم انتقال مستقیم کمک ها، به میلیون ها زن روستایی سود می رساند. او خاطرنشان کرد که این موضوع رشد هند ترکیبی از "ساخت هند با ساخت برای جهان" است. وی از مشارکت کشورهای دیگر در این طرح توسعه در هند استقبال کرد.
سوال سوم - همایش تجاری بریکس امروز در حال برگزاری است. نقش ارتباطات تجاری بین کشورها در ایجاد یک بلوک اقتصادی چیست؟

همایش تجاری بریکس این اطمینان را ایجاد کرد که مشارکت تجاری بین این کشورها در حال رسیدن به نقاط عطف بزرگ است. این همایش همچنین به توسعه ارتباطات تجاری بین این کشورها کمک کرده است. علاوه بر این، در همایش تجاری نگرانی های مختلف مورد بحث قرار گرفت و به افزایش نابرابری، نیاز به رسیدگی به مسائل فقر و بیکاری نیز توجه شد. این همایش تجاری همچنین اعلام کرد که که منافع مشترک بریکس با منافع سایر پیمان ها متفاوت است و تفاهم بین گروه های تجاری بریکس می تواند علاوه بر بانک توسعه جدید، نهادها و ساختارهای جایگزین خود را ایجاد کند.

سوال چهارم - بریکس کشورهای بیشتری را در سراسر جهان جذب می کند. به نظر شما چه کشورهایی از نظر هند برای پیوستن به این بلوک مطلوب هستند؟
همه کشورهایی که می خواهند عضو بریکس شوند، روابط خوب و نزدیکی با هند دارند. هند مایل نیست در این تلاش بسیاری از کشورها برای پیوستن به بریکس با یکدیگر مقابله کنند، در عین حال، هند چندجانبه گرایی را درک می کند و نیاز به راه اندازی روش های خاصی برای پیوستن به بریکس وجود دارد که هنوز تعیین نشده اند. پس خوب است که این تدابیر در این جلسه اصورت بگیرند. اعضا می توانند انواع مختلفی داشته باشند، از همکار، تا ناظر و شریک. این یک تصمیم اجماعی خواهد بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала